Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

OTTO Holding 4 Yeni Şirket Kurulmasına Karar Verdi

%100 bağlı ortaklık olacak şekilde yeni şirketlerin kurulmasına karar veren OTTO Holding, faaliyet alanlarını ve sermayelerini açıkladı.
OTTO Holding 4 Yeni Şirket Kurulmasına Karar Verdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

OTTO Holding A.Ş., kamuoyuna dört ayrı finansal duran varlık edinim bildirimi yayımladı. İlk açıklamada, OTTO Holding’in %100 bağlı ortaklığında, 500.000 TL başlangıç sermayesine sahip, OTTO Entertainment Yatırım Anonim Şirketi kurulmasına karar verildiği bildirildi.

Söz konusu şirketin her türlü medya, film, prodüksiyon, içerik prodüksiyonu faaliyetlerine iştirak etmek, yatırım yapmak, belirtilen işlere ilişkin olarak telif hakkının, yayın, çoğaltma, yayma ve sair mali hakların satın alınması ve pazarlanması faaliyetlerinde bulunması planlanıyor.

İkinci olarak tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin geliştirilmesi ve sürdürülmesi hedefiyle OTTO Tarım ve Hayvancılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanlı bir şirketin kurulmasına karar verildiği bildirildi. Başlangıç sermayesi 50.000 TL olurken, yine OTTO Holding’in %100 bağlı ortaklığı şeklinde olacak.

Üçüncü açıklamada, her türlü bilişim, oyun, elektrifikasyon gibi yenilikçi teknoloji ve girişimlere iştirak etme, yatırım yapma faaliyetlerinde bulunması planlanan, 500.000 TL başlangıç sermayeli OTTO Girişim ve Teknoloji Yatırım A.Ş. adında bir şirketin kurulacağı belirtildi.

Son olarak ise OTTO Turizm ve Gayrimenkul Yatırım A.Ş. unvanlı bir şirket kurulmasına karar verildiği açıklandı. 50.000 TL başlangıç sermayesiyle kurulacak olan şirket ile bünyelerindeki gayrimenkullerin bir konsept proje geliştirilerek değerlendirilmesi, artan değerle beraber kiraya verilmesi veya işletilmesi suretiyle faaliyet kazancı elde etmesi planlanıyor.

GCM Yatırım Banner
OTTO Holding hisseleri (OTTO), günü sınırlı yükseliş göstererek geçirdi.
TACTR Kodlu Hisseler %1,93 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada Borsa İstanbul Yakın İzleme Pazarı’nda işlem gören TACTR kodlu hisselerin, 03.01.2022 tarihinden itibaren “OTTO” olarak değiştirileceği bildirildi.

Mevcut durumda hisseler bugün 27,50 – 28,42 arasında hareket etti. Son bir hafta içinde 26,30 – 28,42 arasında işlem görerek %1 oranında yükseldi. Bir aylık periyotta kaydettiği en düşük fiyat 23,40, en yüksek 30,24 lira oldu.

Söz konusu dönemdeki değişimi %8 düşüşü işaret ediyor. Yıllık dönemde %165 oranında değer kazanan hisselerde tavan fiyat 44,00 lira şeklinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.