Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Otomotiv Şirketinden Üretim Projesine İlişkin Bilgilendirme

Bosch Fren Sistemleri, Ford Otomotiv ile yürütülen anlaşma kapsamında üretim hattının hazır hale geldiğini bildirdi. Detaylar haberde...
Otomotiv Şirketinden Üretim Projesine İlişkin Bilgilendirme
HABER GİRİŞ

Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Ford Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye fren sistemi tedarik anlaşmasına ilişkin yeni açıklama yapıldı. Konuyla ilgili bilgilendirme Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer aldı.

KAP’a gönderilen açıklamada, Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile şirketin pay sahiplerinden Robert Bosch GMBH tarafından Ford Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne elektrikli fren sistemleri tedarik edilmesi hususunda bir ön mutabakat oluşturulduğu hatırlatıldı.

Bu projeye ilişkin hat yatırım tutarlarının netleşmesi akabinde teşvik belgesi başvurusu yapılarak Yatırım Teşvik Belgesi alındığı daha önce kamuoyu ile paylaşıldığı belirtildi. Açıklamanın devamında, tamamlanmış olan üretim hattının 2023 yılı içerisinde kullanıma hazır hale geldiğinin bilgisi verildi.

Şirketten yapılan açıklamada daha önce kamuoyu ile paylaşılan üretim planı öngörüsüne uygun olarak 2023 yılı içerisinde önseri olarak ilk siparişlerin Ford Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne sevk edildiği, 2024 yılı içerisinde Ford Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin üretim planına uyumlu olarak ürünlerin seri üretimine devam edileceği aktarıldı.

BFREN fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin hisseleri BFREN son üç gün içerisindeki yükselişi ile dikkat çekiyor. Hisse senedi geride kalan 3 gün içinde yüzde 15’ten fazla yükseldi ve 10960 TL seviyesine ulaştı. BFREN’de en yüksek seviye bu ay içinde 14592 TL ile görülmüştü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın