Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Otomotiv Devinin Hissesi 1578,9 TL’ye Çıkabilir

Borsa İstanbul’da FROTO koduyla işlem gören Ford Otomotiv için beklentiler arttı. Garanti BBVA Yatırım raporunu paylaştı.
Otomotiv Devinin Hissesi 1578,9 TL’ye Çıkabilir
HABER GİRİŞ

Aracı kurumlar Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler için beklentilerini, değerlendirmelerini, tavsiyelerini ve hedef fiyatlarını paylaşmayı sürdürüyor. Garanti BBVA Yatırım, 14 Haziran’da paylaştığı raporunda Ford Otomotiv’i (FROTO) öneri listesine eklediğini belirtti.

Yurt içi otomotiv piyasasında ufukta daralma olsa da uzun vadede olumlu düşündüklerini belirten analistler, yurt içindeki daralmanın ihracatla telafi edilebileceğini paylaştı.

Ford Otomotiv’in esnek ve yenilikçi tesislerde artan kapasiteye sahip olduğuna dikkat çekildi ve ihracat anlaşmalarının sürdürülebilir karlılığın sigortası olduğu kaydedildi.

FROTO için riskler:

  • Ticari segmentte beklenenden yüksek daralma
  • Uzun süreli sıkı para politikası
  • Pazar payında beklenmedik kayıplar
  • Türk lirasında keskin volatilite
  • Hammadde fiyatlarında sert artış
  • Tedarik zincirinde bozulma

Garanti BBVA Yatırım, FROTO için 1578,9 TL hedef fiyat ve “endeks üzeri getiri” tavsiyesi ile öneriyi başlattığını belirtti. Hissede yüzde 49 getiri potansiyeline işaret edildi.

GCM Yatırım Banner

FROTO hisseleri 14 Haziran’da kapanışını yüzde 1,6 artışla 1074 TL’den gerçekleştirdi. Hissede aylık yüzde 6 değer kaybı görülürken yıllık kazanç yüzde 72’ye çıktı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.