Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Otomotiv Devi Yeni Derecelendirme Sürecini Açıkladı

Otokar bugün KAP aracılığıyla yayınladığı bildiri ile kurumsal yönetim ilkelerine uyum derecelendirme sözleşmesini yenilediğini duyurdu. Detaylar haberde;
Otomotiv Devi Yeni Derecelendirme Sürecini Açıkladı
HABER GİRİŞ

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kurumsal yönetim ilkelerine uyum derecelendirme sözleşmesinin yenilenmesine ilişkin bildiri paylaştı. Sözleşmenin iki derecelendirme dönemini kapsayacak şekilde yenilendiği belirtti.

Otokar Otomotiv KAP bildirisinde, Kurumsal Yönetim Derecelendirme çalışmalarını gerçekleştiren Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. ile arasındaki derecelendirme sözleşmesinin yenilendiğine işaret etti.

Yenilenen sözleşmenin iki derecelendirme dönemini kapsayacak şekilde olduğuna dikkat çekilerek, sözleşme süresinin 8 Ocak 2026’da sona ereceğinin bilgisi verildi.

Borsa İstanbul’da OTKAR koduyla işlem gören şirket hissesi, yatırımcısına yıllık bazda yüzde 116,05 oranında kazanç sağladı.

Paratic Piyasalar OTKAR Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Aylık bazda yüzde 3,58 yükselen OTKAR payları, haftalık bazda yüzde 3,58 oranında yükseldi. Hisse yıllık bazda en yüksek 483,25 lirayı test ederken, en düşük seviye ise 141,46 olarak kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

OTKAR hissesi bugün TSİ 15.31 itibarıyla yüzde 0,17 oranında düşerek 440,25 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın