Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Otokoç Otomotiv’den Nitelikli Yatırımcılara Tahvil İhracı

Otokoç Otomotiv, nitelikli yatırımcılara 1 milyar TL'lik tahvil ihracı gerçekleştirdiklerini duyurdu. Detaylar haberde...
Otokoç Otomotiv’den Nitelikli Yatırımcılara Tahvil İhracı
HABER GİRİŞ

Koç Holding’e ait olan Otokoç Otomotiv, nitelikli yatırımcılara yönelik 2023 yılı içerisindeki ikinci tahvil ihracını gerçekleştirdiğini duyurdu.

Şirket yaptığı açıklamada tahvil ihraç tutarının 1 milyar TL, 2 yıl vadeli ve 3 ayda bir kupon ödemeli olarak belirlendiğini duyurdu.

Konuya yönelik değerlendirmede bulunan Otokoç Otomotiv Finans ve Mali İşler Lideri Dr. M. Önder Kutman, ocak ayında yapmış oldukları tahvil ihracı sonrasında bu yılki ikinci tahvil ihraçlarını yine nitelikli yatırımcılara yönelik olarak 1 milyar TL tutarında, 2 yıl vadeli ve 3 ayda bir kupon ödemeli olarak gerçekleştirdiklerini belirtti.

Kutman, piyasadan sağlanan bu kaynağın uzun dönem araç kiralama projelerinde kullanılacağını söyledi. Sektörün uzun dönem araç kiralama ihtiyaçlarına yönelik proje geliştirme süreçlerine gelen talebin piyasanın Otokoç Otomotiv’e olan güvenini tekrar gösterdiğini kaydetti. Tüm yatırımcılara gösterdikleri bu güven için teşekkür ettiklerini bildirdi.

Bu gelişmelerin öncesinde Fenerbahçe Futbol A.Ş. (FENER), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden  futbol A takımının forma  göğüs reklamında ve diğer muhtelif mecralarda Otokoç markasının kullanılması konusunda Otokoç Otomotiv ile anlaştığını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.