Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Otokar 41 Milyon Dolarlık İhracat Sözleşmesi İmzaladı

Bedelsiz sermaye artırımı onaylanan Otokar, 41 milyon dolarlık ihracat sözleşmesi imzaladı. Hisselerde ise satış baskısı hakim.
Otokar 41 Milyon Dolarlık İhracat Sözleşmesi İmzaladı
HABER GİRİŞ

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda imzaladığı yeni ihracat sözleşmesini ve detaylarını paylaştı. Şirketten yapılan açıklamaya göre 4×4 taktik tekerlekli zırhlı araçlar ile bu araçların yedek parça, bakım ve eğitim hizmetleri satışını kapsayan, yaklaşık 41 Milyon dolar tutarında yeni bir ihracat sözleşmesi imzalandı.

Sözleşmenin gerekli resmi makam onaylarının alınması sonrası, teminat mektubu işlemlerinin tamamlanması ve avans ödemesinin yapılmasının ardından yürürlüğe gireceği belirtildi.

Teslimatların ise bu yıl sonunda başlayıp, partiler halinde bir yıl içinde tamamlanmasının planlandığı söylendi.

Otokar’ın Bedelsiz Sermaye Artışı Onaylandı

Şirketten bu sabah yapılan bir başka açıklamada ise bedelsiz sermaye artırımı hakkında duyuru yapıldı. Şirketin çıkarılmış sermayesinin 24.000.000 TL’den tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle yüzde 400 oranında artırılarak 120.000.000 TL’ye çıkarılmasına yönelik başvurunun onaylandığı belirtildi.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), şirketin bedelsiz sermaye artırımı nedeniyle yapılacak 96.000.000 TL tutarındaki bedelsiz sermaye artışına ilişkin pay ihracı ve Esas Sözleşmenin Sermaye başlıklı 7. maddesinin tadilini onayladı.

GCM Yatırım Banner

OTKAR hisseleri, dün 900 liradan kapandı. Seçim öncesi son işlem gününe 930 liradan başlayan hisseler, seans açılışıyla birlikte sert satış yedi. 885 liraya kadar inen hisselerde saat 10.112de devre kesici çalıştı.

Saat  10.53 itibarıyla ise yüzde 0,77 ekside 893 liradan işlem görüyor. Haftalık bazda yüzde 14 prim yapan hisseler, aylık bazda yüzde 11 geriledi. Yıllık olarak ise yatırımcısına yüzde 118 getiri sundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.