Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ÖSYM: YKS Ulaşım ve Barınma Desteği Başvuru Süresi Uzatıldı

YKS'ye girecek afetzede öğrencilerin ulaşım ve barınma desteği başvuru süresinin uzatıldığı açıklandı. Detaylar haberde;
ÖSYM: YKS Ulaşım ve Barınma Desteği Başvuru Süresi Uzatıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (2023-YKS) ikamet ettiği sınav merkezi dışında girecek depremzede adaylara ulaşım ve barınma desteği başvuru süresinin uzatıldığını duyurdu.

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre 17-18 Haziran’da yapılacak 2023-YKS’ye ikamet ettiği sınav merkezi dışında girecek afetzede adaylara yönelik ulaşım ve barınma desteği başvuruları, 15 Haziran Perşembe mesai bitimine kadar yapılabilecek.

ÖSYM Başvurulara Dair Detayları Paylaştı

Açıklamada, adayların ulaşım ve barınma ihtiyaçlarının, öncelik KYK yurtları olmak üzere valilikler ve kaymakamlıklar üzerinden AFAD koordinesinde karşılanacağı belirtildi.

Osym Tweet
Kaynak: Twitter / OSYMbaskanligi

Ulaşım ve barınma desteği için başvuruların, kimlik kartı, 2023-YKS sınava giriş belgesi ve ikametgah belgesi ile birlikte valilik ve kaymakamlıklara şahsen yapılacağı ifade edildi.

Ersoy: 3 Milyon 527 Bin 466 Aday Başvurdu

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 2023-YKS hakkında değerlendirmelerde bulunduğu yazılı açıklamasında, YKS’ye 3 milyon 527 bin 466 adayın başvurduğunu belirtti.

Üç oturumdan oluşan YKS’nin KKTC Lefkoşa dahil toplam 228 sınav merkezinde uygulanacağını vurguladı.

ÖSYM Başkanı Ersoy, en genç ve en yaşlı adaylara ilişkin, “2023-YKS’ye başvuran en genç aday 15, en yaşlı aday 89 yaşında. Sınava başvurular 18-22 yaş arasında yoğunlaşmış durumda. 50 yaş ve üzeri 29 bin 650 başvuru bulunmaktadır” bilgisini aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu