Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ÖSYM Süreci Başlattı: Erdoğan’dan YKS Mesajı Geldi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı başvuruları ÖSYM tarafından bugün itibarıyla başladı. Cumhurbaşkanı adaylara başarılar diledi. İşte detaylar;
ÖSYM Süreci Başlattı: Erdoğan’dan YKS Mesajı Geldi
Yorum

T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2023 yılındaki Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) 17-18 Haziran tarihlerinde yapılacağını açıkladı. Temel Yeterlilik Testi’nin (TYT) 17 Haziran Cumartesi günü yapılacağı kaydedildi.

18 Haziran’da sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri’nin (AYT), öğleden sonraki oturumunda ise Yabancı Dil Testi’nin (YDT) yapılacağının bilgisi verildi.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada YKS sınava yapılacak olan başvuruların, 8-23 Mart tarihleri arasında olacağı paylaşıldı.

Sınav Başvuruları Bugünden İtibaren Başladı

Sınava girecek olan adayların 8 Mart saat 12.00’den itibaren ÖSYM Başvuru Merkezleri, bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan yapabileceği söylendi.

Söz konusu sınava ilişkin ayrıntılı bilginin 2023-YKS Kılavuzu’nda yer aldığı belirtildi. Adayların Kılavuz’a ÖSYM’nin resmi siyesinden erişebileceği kaydedildi. Kılavuz’un detaylı olarak incelenmesi önerildi.

Milli Savunma Üniversitesi Askerî Öğrenci Aday Belirleme Sınavı

2023 yılında yapılacak olan Milli Savunma Üniversitesi Askerî Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’na (MSÜ) ilişkin de bilgi verildi.

MSÜ’ye başvuran adayların Milli Savunma Bakanlığı tarafından Milli Savunma Üniversitesine yerleştirilebilmesi için 2023-YKS’ye başvuru yapmalarının zorunlu olduğu vurgulandı. Sınav için detaylarınsa 2023-MSÜ Kılavuzu’nda yer aldığı bildirildi.

Erdoğan’dan Başarı Temennisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ÖSYM’nin sınav duyurusunun ardından resmi Twitter hesabından açıklamada bulundu.

Erdoğan, “Sevgili genç kardeşlerim” ifadelerini kullanarak başvuru süreci bugün itibarıyla başlayan YKS için adaylara şimdiden başarı dileklerini ileterek şöyle ekledi;

“Hedeflerinize, hayallerinize en güzel şekilde ulaşmanızı gönülden temenni ediyorum.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu