Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ostim İnşaat Projesi’nden 71,5 Milyon TL’lik Kazanç Bekliyor

OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş, Kat Karşılığı İnşaat ve Hasılat Paylaşım Projesi'nden 71 milyon 500 bin TL'lik gelir elde edeceğini öngördü. Detaylar haberde...
Ostim İnşaat Projesi’nden 71,5 Milyon TL’lik Kazanç Bekliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme Anonim Şirketi, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Kat Karşılığı İnşaat ve Hasılat Paylaşım Projesi hakkında açıklamada bulundu. Duyuruda proje kapsamındaki çalışmalar hakkında bilgiler verilirken, şirketin ne kadarlık kazanç beklediği de açıklandı.

KAP’ta yer alan bilgilere göre şirket ile Ceceli Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Emek Boru Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında imzalanan kat karşılığı ve hasılat paylaşımlı inşaat sözleşmesi kapsamında, Organize Sanayi Bölgesinde yer alan arasa üzerindeki fabrika inşaatının imalatları tamamlandı.

İşyeri arsasının mimari projesinin onaylandığı ve inşaatın fiyat tespiti için değerleme çalışmalarının tamamlandığı aktarıldı.

Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. yaptığı açıklamada, toplam inşaat alanının 12 bin 700 metrekare ve toplam 61 adet iş yerinin olacağı ifade edildi.

Bununla birlikte Etkin Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından yapılan değerleme çalışmasının yapıldığı bilgisi verildi. Böylece projenin toplam piyasa değerinin KDV hariç 357 milyon 500 bin olduğu açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin, imzalanan sözleşmeler kapsamında işyerlerinin yüzde 20’sine denk gelen orana göre projeden cari fiyatlarla KDV hariç 71 milyon 500 bin TL gelir elde edeceği öngörüldü.

Bu gelişmelerin yanında Paratic Piyasalardan OSTİM Yatırım hisselerine göz attığımızda haftalık bazda yüzde 6,92’lik aylık bazda ise yüzde 12,77’lik yükselme gerçekleşti.

Paratic Piyasalar Ostim Yatırım
Kaynak: Paratic Piyasalar

OSTİM hisseleri dün kapanışı 3.65’den yaptı. Saat 15:03 itibarıyla yüzde 1,64’lük artış ile 3,7’den işlem görüyor. Gün içinde en düşük 3.69’u, en yüksek ise 3.71’i kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.