Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ostim Yatırım GSYF’nin Şirkete Çok Yönlü Fayda Sağlayacağına Karar Verdi

Ostim Yatırım daha önce açıkladığı Girişim Sermayesi Yatırım Fonu yatırımlarının şirket için finansal ve stratejik açıdan fayda sağlayacağına karar verdiğini duyurdu.
Ostim Yatırım GSYF’nin Şirkete Çok Yönlü Fayda Sağlayacağına Karar Verdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme Anonim Şirketi, kurulacak Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na (GSYF) yatırım yapılmasına karar verdiğini duyurdu. Bu kapsamda Albaraka Portföy A.Ş ile sözleşme imzalanacağını da açıkladı.

Şirket 8 Kasım tarafından yaptığı açıklamada, kaynaklarını GSYF yatırımlarıyla değerlendirmenin şirkete finansal ve stratejik katkı sağlayıp sağlamayacağı konusunda araştırma yapacağını belirtmişti. Bugün yaptığı açıklamada ise fayda sağlayacağı sonucunu elde ettiklerini duyurdu.

Şirket bu kapsamda yatırım bedelinin 01.03.2021 – 15.03.2021 tarihleri arasında yapılan bedelli sermaye artışından elde edilen kaynaklardan karşılanmasına karar verdi. Kurulacak GSYF’ye Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş.’nin de şirkete yapacağı yatırımın %25’i oranında katkı payı sağlanmasına ve fonun beraber yönetilmesine karar verildiği de belirtildi.

Kurulacak GSYF için SPK’dan izin alındıktan ve diğer mevzuat hükümleri yerine getirildikten sonra şirket olarak birinci yıl için 10 milyon TL, ikinci yıl için 10 milyon TL olmak üzere toplam 20 milyon TL yatırım taahhüdünde bulunulmasına ve işlemlerin yürütülmesi konusunda Genel Müdürlüğe yetki verilmesine karar verildi.

Alınan karar doğrultusunda kurulacak GSYF’ye şirket olarak yatırım yapılması amacıyla Albaraka Portföy A.Ş. ile bugün itibarıyla sözleşme imzalandığı ve çalışmaların başladığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner
Açıklamanın geldiği sıralarda Ostim Yatırım hisseleri (OSTIM) TSİ 15:35 sularında %1,15 oranında yükselişle 1,76 liradan işlem görmeye başladı.
Ostim Yatırım Hisseleri %1,15 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalık bazda dalgalı bir seyir izlerken, 23 Kasım’da 1,67 liraya kadar gerilemişti. Dünkü işlemlerde ise toparlanma kaydeden hisseler, 1,75 liraya kadar yükselmeyi başarmıştı. Günün kapanışını 1,74 liradan yapan hisseler, bugüne yükselişle başladı.

Ostim Yatırım hisseleri güne 1,74 liradan artıda başladıktan sonra 1,77 liraya kadar yükseldi. Ardından 1,74 – 1,76 lira arasında hareket eden hisseler, TSİ 1,78 liraya kadar çıktı. Bu seviye 15 günün en yükseği olarak kaydedildi.

Hisselerde yukarı yönlü ivmenin devam etmesiyle birlikte 1,77 ve 1,78 lirada bulunan direnç noktaları izlenecek. Fiyat performansı ise haftalık %4,16 oranında yükselişe işaret etmeye başladı. Aylık %0,56 oranında değer kaybeden hisseler, yıllık %25,84 oranında değer kaybetmiş durumda bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın