Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Orta Doğu’daki Savaş Kiev’i Gölgeledi: Kötü Haberler Bekleniyor

İsrail ile Hamas arasında gelişen savaş Ekim ayından beri Rusya-Ukrayna savaşının gündemden düşmesine neden oldu. NATO Genel Sekreteri, Kiev’in durumuna dikkat çekti.
Orta Doğu’daki Savaş Kiev’i Gölgeledi: Kötü Haberler Bekleniyor
HABER GİRİŞ

İsrail ile Hamas arasında başlayan savaş tüm dikkatleri Orta Doğu’ya çekti. 2 yıla yakın zamandır Rus işgaline karşı koyan Ukrayna’daki gelişmeler arka planda kaldı. NATO’nun yakından ilgilendiği Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin son gelişmeleri gündemde tutmaya çalışan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, savunma hattından kötü haberler geleceği çıkışını yaptı.

Alman ARD kanalına röportaj veren Stoltenberg, “Ukrayna’dan gelecek kötü haberlere hazır olmalıyız. Savaşlar aşamalı olarak gelişir. Ancak Ukrayna’yı hem iyi hem de kötü zamanlarda desteklemeliyiz” diye konuştu.

Askeri anlamda desteğin hayat kurtarıcı nitelikte olduğuna dikkat çekerek, NATO ülkelerinin artan talebi karşılamadığı eleştirisini yaptı.

Kiev’in durumunun kritikleştiğini vurgulayarak, “Savaşlar doğası gereği öngörülemez. Ancak Ukrayna’yı ne kadar çok desteklersek savaşın o kadar hızlı sona ereceğini biliyoruz” diye ifade kullandı. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.