Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Orge Enerji Turkcell Veri Merkezi İşinin Bitiş Tarihini Açıkladı

Orge Enerji, Turkcell Gebze Veri Merkezi projesine dair imza sürecinin bir kısmının sözleşme bedelinin tamamlandığını duyurdu. Detaylar haberde…
Orge Enerji Turkcell Veri Merkezi İşinin Bitiş Tarihini Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) mevcut iş sözleşmesine dair bir gelişmeyi yatırımcılarına duyurdu. Daha önce yapılan açıklamalara ek olarak gelen bilgilendirmede, alınan bir işin ne zaman bitirileceğine dair tarih bilgisi paylaşıldı.

6 Temmuz 2022 tarihinde, şirketin Ankara ve Kocaeli illerinde inşası devam etmekte olan Turkcell Veri Merkezi Projeleri’nin Elektrik İşleri’nin yapımına yönelik verdiği teklife ilişkin görüşmelerin başladığı bilgisi hatırlatıldı.

Söz konusu teklif 4.256.606,85 Euro + KDV ve 26.842.363,20 TL olurken, işveren tarafı Serban İnşaat San. ve Tic. A.Ş. olarak açıklandı.

6 Eylül’de ise bu sözleşmenin imza sürecinin Ankara Veri Merkezi’ni kapsayan, 2.274.485,60 Euro + KDV ve 15.800.614,95 TL + KDV’den oluşan kısmının tamamlandığı, Gebze Veri Merkezi’ne yönelik sözleşme görüşmelerinin devam ettiği yönündeki bilgiye yer verildi.

Bugünkü açıklamada ise sözleşmenin imza sürecinin 1.988.038,31 Euro + KDV ve 11.618.486,48 TL + KDV olan Gebze Veri Merkezi’ni kapsayan kısmının tamamlandığı bildirildi. İşin ise 31 Aralık 2022 tarihinde bitirilmesinin planlandığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Orge’nin kendi sitesinde yer alan açıklamada bahsi geçen işin kapsamında OG enerji temini ve dağıtımı, transformatör ve OG hücreleri, jeneratör grupları ve senkronizasyon, alçak gerilim dağıtım panoları, busbar dağıtım sistemi, iç-dış aydınlatma, aydınlatma otomasyonu, iklimlendirme otomasyonu, UPS kesintisinin güç kaynakları gibi işler yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.