Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ORGE, CVKMD ve BIENY’den Son Duyurular

CVKMD ve ORGE yeni sözleşmeleriyle ilgili detayları paylaşırken BIENY’nin dahil olacağı endeksler açıklandı. İşte detaylar;
ORGE, CVKMD ve BIENY’den Son Duyurular
HABER GİRİŞ

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş (ORGE), İstanbul Yeni Havalimanı – Halkalı Metro projesine yönelik sözleşme bedelinin güncellendiğini duyurdu. Şirket, konuyla ilgili daha önce yaptığı açıklamada sözleşme bedelinin 2.128.149 euro + 9.325.790 TL tutarında olduğunu paylaşmıştı.

17 Mayıs tarihinde işveren ile yapılan protokol çerçevesinde mevcut sözleşme bedelinin yeni birim fiyatlarla 2.128.149 euro ve 18.749.849 TL olarak revize edildiği belirtildi.

ORGE, günlük yüzde 1 artışla 22 TL’den işlem gördü. Şirket haftalık yüzde 5 değer kazanırken aylık yüzde 3 düşüş gösterdi.

CVK Maden

Borsada CVKMD koduyla işlem gören CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret, yeni sözleşmesini yatırımcılarla paylaştı.

Şirket, yerleşik bir şirket ile “Maden Cevheri Satışı” konusunda anlaşmaya varıldığını ifade etti.
Sözleşmenin toplam bedelinin yaklaşık 22.515.000 TL olduğu kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

CVKMD, günlük yüzde 8,2 artışla 140,7 TL’ye yükseldi.

Bien Yapı

Borsa İstanbul tarafından geçtiğimiz günlerde halka arz sonuçları açıklanan Bien Yapı ürünleri’nin dahil olacağı endeksler açıklandı.

Şirket 18.05.2023 tarihinden itibaren BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Sınai, BIST Taş Toprak ve BIST Katılım Tüm endeksleri kapsamına dahil edilecek.

Endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 361.000.000 ve fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 20 olarak dikkate alınacağı bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.