Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Orçay Yatırım Teşvik Belgesi, CVK Maden Yeni Sipariş Aldı

KAP’ta yer alan açıklamalara göre CVK Maden yeni bir sipariş alırken, Orçay’ın pelet üretimi için başvurduğu yatırım teşvik belgesi onaylandı.
Orçay Yatırım Teşvik Belgesi, CVK Maden Yeni Sipariş Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yatırım teşvik belgesi hakkında açıklama yaptı. 19.01.2023 tarihli açıklamada, pelet üretimi amacıyla bir fabrikanın kurulmasına ilişkin Yönetim Kurulu kararı duyurulmuştu.

Bunun ardından Espiye/Giresun’da fabrika arazisinin satın alındığı bilgisi aktarıldı.

Bu aşamaların ardından pelet yatırım için muhtelif ihtiyaçlar doğrultusunda güncellenen ve maliyetlerdeki artışlar doğrultusunda son revizesi yapılan Yatırım Teşvik Belgesinin (YTB) onaylandığı bildirildi.

Yatırım belgesinin toplam sabit tutarının 203 milyon TL olduğu ve 5. bölgeye tanınan tüm teşviklerden faydalanılacağı açıklandı.

Yüzde 2,5 değer kazancıyla 9,25 liradan işlem gören ORCAY hisseleri 9,41’e kadar çıkarak 9,42 rekorunu test etti. Haftalık bazda yüzde 5, aylık yüzde 20 ve yıllık yüzde 64’ten fazla prim yaptı.

GCM Yatırım Banner

CVK Maden’e 51 Milyon Liralık Sipariş

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 51 milyon liraya yakın yeni bir iş ilişkisi kurdu. KAP üzerinden yapılan açıklamada, şirketin bağlı ortaklığı Hayri Ögelman Madencilik A.Ş.’nin yurt dışında yerleşik bir şirket ile maden cevheri satışı konusunda anlaşma yaptığı bildirildi.

Siparişin toplam bedelinin 50.625.000,00 Türk Lirasına denk gelen 1.875.000,00 ABD doları olduğu açıklandı.

CVKMD hisseleri, saat 10.30 itibarıyla yüzde 3,8 artıda 343,1 liradan işlem görüyor. Seansın ilk dakikalarında 336,1 – 355,0 arasında hareket etti.

Hisselerin haftalık getirisi yüzde 10, aylık yüzde 89 seviyesinde. Yakın zamanda borsaya giriş yapan hisselerin gördüğü en yüksek fiyat ise 385,1 lira.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın