Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oracle Hisseleri Güçlü Bilançoyla Açılış Öncesi %13 Yükseldi

Yazılım devi Oracle, beklentilerin üzerinde kazanç açıklarken bilanço piyasalarda memnuniyetle karşılandı.
Oracle Hisseleri Güçlü Bilançoyla Açılış Öncesi %13 Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Önde gelen yazılım devi Oracle Corporation, beklenti üstü kazanç bilançosuyla gündeme geldi. Hisseler açılış öncesinde yüzde 13’ün üzerinde yükseldi.

Şirket, 2022 mali yılının ikinci çeyreğinde hisse başına 1,11 dolarlık analist tahminlerini aşarak hisse başına 1,21 dolarlık düzeltilmiş kazanç bildirdi. 10,36 milyar dolarlık geliri de 10,21 milyar dolarlık tahminlerin üzerine çıktı. Bu yüzde 6 artışı temsil etti.

Hisseler açılış öncesi yükselişle Mart 2020’den bu yana en güçlü yükselişine doğru ilerlediğinin sinyalini verdi.
Oracle Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Ekim ayında 98,95 dolarla rekor kıran Oracle hisseleri, yıl başından bu yan yüzde 37 değer kazandı. Bir yıllık getirisi ise yüzde 50’ye yaklaştı.

Bilançoya göre Oracle, bir önceki çeyrekte bildirdiği 2,44 milyar dolarlık net gelire kıyasla, çeyrek için 1,25 milyar dolarlık net zarar bildirdi. Bunun nedeni, eski CEO Mark Hurd’un 2010 yılında HP’den şirkete gelmesiyle ilgili uzun süredir devam eden anlaşmazlıkta verilen karardan kaynaklanan ödeme oldu.

Oracle CEO’su Safra Catz, kazanç bilançosunda güçlü sonuçların, yıllık geliri 11 milyar dolara yaklaşan altyapı ve uygulama bulut işlerinin yüzde 22’lik büyümesinden kaynaklandığını söyledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın