Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ons Altın Düşerken Bu Seviyelere Dikkat!

Yatırımcı piyasayı yakından takip etmeye devam ediyor. Ons altın haftanın ikinci gününde düşüşe geçti. Detaylar haberde...
Ons Altın Düşerken Bu Seviyelere Dikkat!
HABER GİRİŞ

Bayram tatili öncesinde kayda değer yükselişleri ile dikkatleri çeken ons altın yeni haftaya sınırlı bir yükseliş ile başladı. Haftanın ikinci günü düşüşe geçti. ABD 10 yıllık hazine tahvil getirisinin yüzde 4,23’e gerilemesi ons altının düşüşlerini sınırlandırmasına destek verdi.

Ons altın dün kapanışı 2 bin 334 dolardan yaparken, bugün yüzde 0,36’lık düşüş ile 2 bin 325 dolara geriledi.

ons altın paratic piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım tarafından yayımlanan raporda değerli metal için Conference Board tüketici güveni ve Richmond Fed imalat endeksinin takip edilebileceği not edildi.

Ons altın kısa vadede takip edilen göstergelerin desteklediği bölgenin altına sarktığı not edildi.

Sarı metalin pozitif yönlü pekişebilmesi için 2336 seviyesi üzerinde kalıcı fiyatlamalara ihtiyaç duyulabileceği aktarıldı. Oluşabilecek toparlanmalarda 2344 ve 2355 seviyelerinin gündeme gelebileceği not edildi.

GCM Yatırım Banner

Bunun yanında negatif yönlü beklentinin öne çıkabilmesi için 2320 seviyesi altında kalıcılığın oluşması gerekebileceği aktarıldı.

Günün önemli seviyesi 2320 – 2336 bölgesi olarak kaydedildi.

Altını değerlendiren Bank of America (BofA) analistleri 12 ila 18 ay içerisinde ons başına 3 bin dolar seviyelerinin görülebileceğini tahmin etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın