Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oncosem’den Özbekistan’da Bağlı Ortaklık Kuruluşu

Oncosem, Özbekistan’da yüzde 100 bağlı ortaklığındaki Oncosem CA Limited Liability Company şirketinin kuruluşunu gerçekleştirdiğini duyurdu.
Oncosem’den Özbekistan’da Bağlı Ortaklık Kuruluşu
HABER GİRİŞ

Oncosem Onkolojik Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. yurt dışına bağlı ortaklık kuruluşu hakkında açıklama yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurulan bilgiye göre şirket yurt dışı kanallarının gelişimini hızlandırmak için Oncosem CA Limited Liability Company unvanlı şirket kuruluşu gerçekleştirdi.

Özbekistan’da 50.000.000 UZS (Özbekistan Somu) sermayeye sahip olan şirketin, Oncosem’in yüzde 100 bağlı ortaklığı olarak gerçekleştiği belirtildi.

Edinilen payların finansal olunan payların finansal duran varlık sermayesine oranı yüzde 100, edinimden sonra finansal varlıklara sahip oluna oy haklarının oranı yüzde 100, edinilen finansal duran varlığın ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki aktif toplamına oranı ise yüzde 0,048 olarak açıklandı.

Açıklamada, “Ortaklığın yurt dışı faaliyetlerini ve cirosunu artırıcı etki sağlayacaktır.” ifadesine yer verildi.

Oncosem hisseleri (ONCSM) yüzde 10 artışla 202,4 liradan işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın