Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Onaylandı! Savunma Devi Kasım Ayında Temettü Dağıtacak!

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde kâr payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Onaylandı! Savunma Devi Kasım Ayında Temettü Dağıtacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu konumundaki Aselsan, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında yatırımcısına açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da ASELS koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımının kesinlik kazandığı müjdesi çıktı.

Açıklamada şirket yönetim kurulunun hisse başına brüt 0,1118421 TL, net 0,1006578 TL temettü ödenmesine ilişkin teklifinin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Kar payı dağıtım tarihinin 25 Kasım 2024 olarak kesinlik kazandığı belirtildi.

ASELS 2024 Temettü Tablosu Kesinleşti
Kaynak: KAP

Açıklamada, “Sermaye Piyasası Kurulu’nun kâr dağıtımı ile ilgili düzenlemeleri ve kararları çerçevesinde hesaplanan net dağıtılabilir kârın brüt 510.000.000 TL’lik kısmının nakit kâr payı olarak ortaklara dağıtılmasına, 28.200.000 TL genel kanuni yedek akçe ayrılmasına, kalan kârın olağanüstü yedek akçe olarak ayrılmasına ve pay sahiplerine dağıtılacak nakit kâr payının 25 Kasım 2024 tarihinde dağıtılmasına karar verilmiştir.” ifadesine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, bugünkü bir diğer KAP bildiriminde, Asya ve Orta Doğu’da yerleşik müşterilerinin son kullanımı için savunma sistemlerinin ihracatına yönelik toplam bedeli 79 milyon 277 bin 900 dolar tutarında yurt dışı satış sözleşmeleri imzalandığını duyurmuştu.

ASELS Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, 14 Haziran Cuma gününü yüzde 0,76 değer kazanarak 10.471,32 puandan tamamlarken, ASELS hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi ve düştü.

Yıllık zirvesi 67,3 TL olan şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 1,3‘lük düşüşle 59,3 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

ASELS Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Aselsan hisseleri, yıllık bazda ise güncel olarak yatırımcısına yüzde 128,7 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.