Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ömer Bolat Slovakya ile Ticaret Hacmi Hedefini Açıkladı

Ömer Bolat, Dünya Türk İş Konseyi kapsamında gerçekleştirilen toplantıları değerlendirdi ve iki ülke arasındaki ticaret hacmini paylaştı. İşte detaylar;
Ömer Bolat Slovakya ile Ticaret Hacmi Hedefini Açıkladı
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Slovakya’da gerçekleştirilen Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) toplantısına katıldı. Sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili detayları paylaşan Bolat, Türkiye’nin küresel ticaretteki ihracat hedeflerini ve güçlü konumunu vurguladıklarını belirtti.

Slovakya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Denisa Sakova ile bir araya gelen Bolat, ikili ticaret hacmini kısa vadede 3 milyar dolara, orta vadede ise 5 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Bolat, Türkiye Slovakya Ekonomi ve Ticaret Ortak Komitesi Kurucu Deklarasyonu ve Ticaret Ortak Komistesi (ETOK/JETCO) Kurucu Deklerasyonu’nu imzalayarak ikili ilişkilerde yeni bir sayfa açtıklarını ifade etti.

Her iki belgenin imzalanmasının iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkileri derinleştirecek kurumsal bir çerçeve oluşturulması açısından önemli olduğunu vurguladı.

2023 itibarıyla Slovakya ile 2,3 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşarak iki ülke arasındaki en yüksek rakamlara ulaştıklarını paylaştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.