Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

OKX Borsasında Piyasadaki Oynaklık Yapay Zeka ile Takip Edilecek

OKX, yapay zeka aracılığı ile piyasa oynaklığını gerçek zamanlı aktaracak yeni bir entegrasyon duyurusu gerçekleştirdi.
OKX Borsasında Piyasadaki Oynaklık Yapay Zeka ile Takip Edilecek
Yorum

Yapay zeka odaklı sohbet botu ChatGPT tüm dikkatleri üzerine toplarken, kripto sektörü de bu teknolojiye yönelik ilgisini artırıyor. Kripto para borsası ve Web3 teknoloji şirketi OKX, EndoTech.io üzerinden piyasa oynaklığını takip etmek için yapay zeka algoritmalarını kullanan yeni bir entegrasyon başlatacağını duyurdu.

EndoTech.io’nun işletme müdürü Dmitry Gooshchin, piyasa oynaklığını anlamanın, kripto alanında başarılı ticaret için çok önemli olduğunu söyledi.  OKX’in sektör lideri takas platformunu gelişmiş yapay zeka araçları ile birleştirerek, tüccarlara aradıklarında onlara yardımcı olacak güçlü bir araç sunabileceklerini ve getirilerini en üst düzeye çıkarmayı amaçladıklarını ifade etti.

Bu yeni platform güncellemesi, şirketin Kanada’daki eski operasyonlarını kapatmaya başlarken hizmetlerini Avustralya’ya genişletme niyetini açıklamasından yalnızca birkaç gün sonra geliyor.

Yapay zeka yalnızca gerçek zamanlı piyasa oynaklığını belirlemek için değil, kripto endüstrisinde çeşitli kullanım alanlarında fayda sağlıyor. Blockchain işlemlerini izlemek, ticaret için otonom ekonomik aracıları devreye almak ve daha fazlası için kullanılabiliyor.

Bazı çevreler yapay zeka teknolojisinin metaverse üzerinde kullanılabileceğini belirtirken, son zamanlarda 2.600 araştırmacı ve fintech lideri tarafından imzalanan ve AI geliştirmede bir duraklama çağrısı yapan bir mektup ortaya çıktı.

Endüstri paydaşlarının dile getirdiği başlıca endişe, yapay zekanın insanlık için derin riskler oluşturabileceği oldu. OKX günlük 1.5 milyar dolar işlem hacmi ile piyasanın en büyük 6. kripto para borsası konumundadır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%