Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Oktay: 82,4 Milyar TL AFAD Hesaplarına Yatırıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Tek Yürek kampanyasında taahhüt edilen miktarın AFAD hesaplarına yatırıldığını söyledi. Detaylar haberde...
Oktay: 82,4 Milyar TL AFAD Hesaplarına Yatırıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, afet bölgesinde son duruma ilişkin açıklama yaptı. Maraş merkezli depremden dolayı hayatını kaybedenleri ve Türkiye Tek Yürek kampanyasına yönelik bilgi verdi.

Oktay, Türkiye Tek Yürek kampanyasında taahhüt edilen miktarın 82 milyar 454 milyon 611 bin lirası AFAD hesaplarına yatırıldığını söyledi. Kahramanmaraş merkezli depremlerde 6 bin 807’si yabancı uyruklu olmak üzere 49 bin 589 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Ayrıca 10 bin lira tutarındaki Hane Başı Destek Ödemesi toplam 13 milyar 769 milyon 850 bin lira olarak depremzede ailemizin hesaplarına yatırıldığını söyledi. Şanlıurfa’da dün gece şebeke suyu arıtma tesisi tam kapasite devreye alındığını, abonelerin yüzde 50’sine su ulaşıldığını aktardı. Bu gece tamamına ulaşacağını söyledi.

Fuat Oktay, şu anda enkazlardan yüzde 22’ye yakını kaldırıldığını, yerleşime açık yerler için zemin etütlerinin devam edeceğini bildirdi. Bunun yanında ilk etapta 35 bin konutun yapımına başlandığını kaydetti. 11 ilde eş zamanlı temelleri atmaya da başlayacağız. Devlet millet el ele dayanışma içerisinde tüm illerin ayağa kalkacağını söyledi.

Deprem bölgesinden 345 bin 97 vatandaşın oy kullanmak için ikametgah değişimi yaptığını aktardı. Deprem bölgesinde de ramazan hazırlıklarımız devam ettiğini, iftar ve sahurlar için gerekli ihtiyaçların karşılanacağını kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu