Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Öğretmenlerin Zorunlu Çalışma Yükümlülükleri Kaldırıldı!

MEB kadrolarında öğretmen ve yönetici olarak görev alanların tâbi olduğu zorunlu çalışma yükümlülükleri Resmi Gazete ilanıyla kaldırıldı. Detaylar haberde…
Öğretmenlerin Zorunlu Çalışma Yükümlülükleri Kaldırıldı!
Yorum

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) atama yönetmeliğindeki değişiklik yer aldı. Değişiklikte, öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüklerinin kaldırılmasına karar verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugün itibarıyla yürürlüğe girdi.

Böylece 16 Haziran 2023 tarihi öncesinde göreve başlayan MEB kadrolarındaki yönetici ve öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülükleri kaldırıldı.

Yabancı Uyruklu Öğrencilere Eğitim Veren Öğretmenler Hizmet Puanı Alacak

Yönetmelikte yapılan değişiklikte, MEB kadrolarına öğretmen olarak atanmadan önce yabancı öğrencilere eğitim verenlere ilişkin istisnai karar da yer aldı.

Buna göre kadroya geçmeden önce resmi eğitim kurumlarındaki yabancı uyruklu öğrencilerle ilgili yürütülen projelerde öğretici, öğretmen ya da rehber danışman olarak görev yapanlar, hizmet alanına ilişkin öngörülen hizmet puanı alabilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu