Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Öğretmenlerin Zorunlu Çalışma Yükümlülükleri Kaldırıldı!

MEB kadrolarında öğretmen ve yönetici olarak görev alanların tâbi olduğu zorunlu çalışma yükümlülükleri Resmi Gazete ilanıyla kaldırıldı. Detaylar haberde…
Öğretmenlerin Zorunlu Çalışma Yükümlülükleri Kaldırıldı!
HABER GİRİŞ

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) atama yönetmeliğindeki değişiklik yer aldı. Değişiklikte, öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüklerinin kaldırılmasına karar verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugün itibarıyla yürürlüğe girdi.

Böylece 16 Haziran 2023 tarihi öncesinde göreve başlayan MEB kadrolarındaki yönetici ve öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülükleri kaldırıldı.

Yabancı Uyruklu Öğrencilere Eğitim Veren Öğretmenler Hizmet Puanı Alacak

Yönetmelikte yapılan değişiklikte, MEB kadrolarına öğretmen olarak atanmadan önce yabancı öğrencilere eğitim verenlere ilişkin istisnai karar da yer aldı.

Buna göre kadroya geçmeden önce resmi eğitim kurumlarındaki yabancı uyruklu öğrencilerle ilgili yürütülen projelerde öğretici, öğretmen ya da rehber danışman olarak görev yapanlar, hizmet alanına ilişkin öngörülen hizmet puanı alabilecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.