Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Öğrencilerin Mart Ayı Burs ve Öğrenim Kredisi Hesaplara Yattı

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu bugün öğrencilerin Mart ayı burs ve öğrenim kredisi ödemelerinin gerçekleştiğini duyurdu. Detaylar haberde;
Öğrencilerin Mart Ayı Burs ve Öğrenim Kredisi Hesaplara Yattı
HABER GİRİŞ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığın burs ve öğrenim kredisi ödemelerine 6 Mart itibarıyla başladığını açıkladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından yapılan açıklamada, ödemelerin 6-10 Mart tarihleri arasında yapılacağı kaydedildi.

Bakan Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın burs ve kredi ödemelerinin bugün itibarıyla öğrencilerin hesaplarına yatırılmaya başlandığını duyurdu.

Burs ve Kredi Ödemeleri TC Kimlik Numarasının Son Rakamına göre Gerçekleşecek

Söz konusu ödemelerin öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik numaralarının son numarasına göre yapılacağını vurguladı. Öğrencilerin hesaplarına yapılacak ödemelerin 6-10 Mart tarihleri arasında tamamlanacağının bilgisini verdi.

Öğrencilerin TC Kimlik numaralarının sonu 0 olanların hesaplarına 6 Mart tarihinde ödemelerin aktarılacağı kaydedildi.

Kimlik numaralarının sonu 2 olanların 7 Mart, 4 olanların 8 Mart, 6 olanların 9 Mart ve 8 olanlarınsa 10 Mart’ta ödemelerinin gerçekleşeceği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Gençlik ve Spor Bakanlığı Her Koşulda Öğrencinin Yanında

Mehmet Kasapoğlu duyurunun ardından resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sevgili gençler, Mart ayı GSB burs ve öğrenim kredisi ödemeleriniz hesaplarınıza yatırılmaya başlandı.” ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu açıklamasında, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın her koşulda öğrencilerin yanında olmaya devam edeceğini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın