Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ofis Yem Gıda’nın Halka Arzı ve Şirket Hakkında Tüm Detaylar

SPK’dan onay olan Ofis Yem Gıda önümüzdeki günlerde talep toplayacak. Şirketin halka arzı süreci nasıl işleyecek? Faaliyet alanı ne? İşte detaylar;
Ofis Yem Gıda’nın Halka Arzı ve Şirket Hakkında Tüm Detaylar
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da seçimden sonra başlayan yukarı yönlü hareketlilik, haftalardır devam ediyor. 8 Ağustos’ta BIST 100 endeksi 7500 seviyesine kadar çıkarak yeni rekoruna ulaştı. Risk iştahının yüksek olması, borsanın ilgi odağı haline gelmesi, yabancı yatırımcı girişi ve halka arzlar genel tablonun olumlu olmasına büyük katkı sağladı.

10-11 Ağustos tarihlerinde talep toplayacak olan Ofis Yem Gıda Sanayi Ticaret A.Ş (OFSYM), yatırımcıların radarına girdi. Şirket 27,20 TL üzerinden halka arz edilecek.

Dağıtım Yöntemi: Bireysel yatırımcılara eşit dağıtım

Aracı Kurum: Garanti Yatırım Menkul Kıymetler

Pay: 22.750.000 lot

GCM Yatırım Banner

Halka Arz Büyüklüğü: 618 milyon TL

Halka Açıklık: Yüzde 15,56

Şirket 2021 yılında 3,1 milyar TL hasılat, 289 milyon TL brüt kar, 2023’te ise 7,6 milyar TL hasılat ve 663,1 milyon TL brüt kar açıklamıştı.

Şirket Hakkında Bilgiler

Kalite anlayışı, müşteri odaklılık ve rekabetçi olabilme yeteneğini tek bir potada yoğurabilme amacıyla yolan çıkan Ofis Yem, 28 Temmuz 1997’de Ankara’da kuruldu.

Sektörün en güvenilir, çözüm odaklı ve lider firması olmayı hedefleyen şirket, karma yem sektöründe faaliyet gösteriyor. Bu çerçevede hububatlar, yağlı tohumlar gibi bitkisel üretimden elde edilen, değirmencilik, nişastacılık, şeker yan ürünleri, yağlı tohum küspeleri gibi gıda sektöründen elde edilen ürünler işlenip vitamin, mineral ve premikslerle karıştırıp hayvancılık sektörüne sunuluyor.

Ofis Yem 2020’de 572 bin, 2021’de 651 bin, 2022’de 666 bin ton besi, süt, küçükbaş kanatlı yem üretimi gerçekleştirdi.

Şirket Ankara fabrikasında saatte 75 ton, Kars fabrikasında saatte 35 ton ve Manisa fabrikasında saatte 60 ton yem üretiyor. Ofis Yem’in Adana’da inşaat aşamasında bir fabrikası bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.