Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ODAŞ, Çan2 Termik Paylarındaki Dev Satışı Duyurdu!

CANTE paylarındaki satışlar devam ediyor. ODAŞ, 27 Temmuz’da gerçekleşen 41 milyon adet pay satışını duyurdu.
ODAŞ, Çan2 Termik Paylarındaki Dev Satışı Duyurdu!
HABER GİRİŞ

Odaş Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret (ODAS), 27 Temmuz tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağlı ortaklığı konumundaki Çan2 Termik’e (CANTE) ait payların satışını açıkladı. ODAS, CANTE’nin 41 milyon adet hissesinin toplam 689.364.800 TL değerindeki pay satışının bugün gerçekleştirildiğini paylaştı.

Pay satışları ile toplam 3 milyar 694 milyon 788 bin TL kaynak edildiği, bu süreçte hedeflenen tüm pay satış işlemlerinin başarılı bir şekilde tamamlandığı ve sürecin sonlandırıldığı belirtildi. Son işlemlerle birlikte Çan2 Termik hisselerinde üst üste 5. kez satış açıklanmış oldu.

Odaş Elektrik, söz konusu pay satış işlemlerindeki hedefin şirket kredilerinin erken kapamalarını tamamlamak, yabancı para cinsinden yükümlülüklerini kapatmak, şirketin sermaye yapısını güçlendirmek ve grubun çeşitli faaliyetlerinden elde edileceği gelirlerin serbest kalmasını sağlamak olduğunu bildirdi.

ODAŞ, Çan2 Termik Paylarındaki Dev Satışı Duyurdu!Kaynak: Paratic Piyasalar

Temmuz başlarında 32 TL’ye kadar çıkan CANTE, arka arkaya açıklanan satışlarla birlikte 17 TL’ye kadar düşmüştü. Bugün pozitif hareket eden hisse günlük yüzde 6,3 artışla 18,74 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Gelen satışlardan dolayı CANTE yatırımcıları haftalık yüzde 13, aylık yüzde 31,7, yıllık ise yüzde 8,5 oranında zarar etti.

Hissenin fiyat/kazanç oranı 6.84, piyasa değeri/defter değeri ise 3.18 seviyesinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.