Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

OBI Rus İş İnsanı Liokumovich ile Anlaştı

OBI, Rus OBI mağazalarını, iş insanı Liokumovich’e sembolik fiyat olarak 1 dolara devretti. Detaylar haberde;
OBI Rus İş İnsanı Liokumovich ile Anlaştı
HABER GİRİŞ

Alman hırdavat mağaza zinciri OBI GmbH, Rus OBI DIY mağazaları zincirinin altı tüzel kişiliğini satmak için bir anlaşma imzaladı.

İsmini açıklamayan kaynak bu şirketlerin yüzde 40’ının Max yatırım ve inşaat şirketleri grubu tarafından, yüzde 60’ının ise iş insanı Joseph Liokumovich tarafından satın alınacağını belirtti. Max’in kendi yüzde 4o’lık hissesini üçüncü tarafa satabileceğini de ekledi.

Anlaşmanın fiyatının 1 dolar olduğu ve bu miktarın sembolik olduğu belirtildi. OBI’nin Rus bölümüne yakın kaynaklar Alman Holding ile anlaşmanın sağlandığını söyledi.

Anlaşmaya yakın kaynaklardan biri Liokumovich’in, Alman OBI GmH’nin sahibi olan Haub ailesiyle uzun yıllardır arkadaş olduğu bilgisini verdi.

Liokumovich, daha sonra OBI’nin sahibi olan aile ile 20 yıldır arkadaş olduğunu doğruladı. Ancak işadamı, Rus ağının satın alınmasına katılımı hakkında yorum yapmayı reddetti.

GCM Yatırım Banner

Liokumovich’i daha öncelerde medya tarafından Orta ve Doğu Avrupa’daki alışveriş ve eğlence merkezlerini yönetme konusunda uzmanlaşmış Avusturyalı şirketler grubu Supernova’nın bir temsilcisi olarak adlandırmıştı.

2004 yılında Rus haber ajansları, Liokumovich’in, uzun vadeli “Başkanlık Köprüsü” inşaat projesine isimsiz yatırımcıları çekmeye katıldığını bildirmişti.

OBI’ye yakın bir kaynak, yeni sahiplerin şimdiden OBI’nin Rusya bölümüne yeni üst düzey yöneticileri çekmeye başladığını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.