Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oba Makarnacılık Tavan Fiyatla Borsaya Giriş Yaptı

Geçen hafta talep toplama işlemi yapılarak halka arz edilen Oba Makarnacılık, bugün itibarıyla işlemlere başladı. Detaylar haberde...
Oba Makarnacılık Tavan Fiyatla Borsaya Giriş Yaptı
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), son haftalarda halka arzları yeniden hızlandırdı. Birkaç ay aranın ardından sırada bekleyen şirketler onaylanarak halka arz edilmeye başlandı. Bunlardan biri de Türkiye’nin en büyük makarna üreticisi ve ihracat şampiyonu olan Oba Makarnacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. oldu.

Şirketin payları 39,24 TL fiyatla halka arz edildi. 22-23 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleşen talep toplama işlemi sonucunda, halka arz edilen 96.336.345 TL nominal değerli paylarına karşılık, 472.215.123 TL nominal değerli talep geldi.

OBA Hisse Durumu
Kaynak: GCM Yatırım

Şirketin OBAMS kodlu payları bugün (01.03.2024) itibarıyla Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı. Şirket payları yüzde 9,99 tavan fiyatla işleme başlarken, ilk günden 43,16 TL’yi gördü. Saat 10.15 itibarıyla 30 milyona yakın lot tavanda bekliyor.

Şirket payları BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Sınai, BIST Gıda İçecek, ve BIST Katılım Tüm endeksleri kapsamında işlem görecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın