Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Ülkede İşini Kaybedenler Artık Yeni İş Bulmakta Zorlanıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde işsizlik maaşı başvuruları verileri açıklanırken rakamlar piyasa beklentilerinin üzerine çıktı. Detaylar haberin devamında;
O Ülkede İşini Kaybedenler Artık Yeni İş Bulmakta Zorlanıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amerika Birleşik Devletleri Çalışma Bakanlığı (DOL), haftalık işsizlik maaşı başvurularına ilişkin güncel verileri açıkladı. İşsizlik maaşı başvuruları 28 Ekim ile biten haftada piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşti.

Ülkede ilk kez işsizlik maaşı talebinde bulunanların sayısı, söz konusu dönemde bir önceki haftaya kıyasla 5 bin kişilik artış gösterdi ve 217 bin seviyesine yükseldi.

Sonuçlar Piyasa Beklentilerini Aştı

Bu haftaki piyasa beklentisi, başvuru sayısının 210 bin olacağı yönündeydi. Dolayısıyla, sonuçlar piyasa beklentilerinin üzerinde gelmiş oldu.

Ortaya çıkan veriler, ülkede işini kaybeden kişilerin yeni iş bulmakta giderek daha fazla zorluk yaşadığına işaret etti.

İşsizlik maaşı başvurularına ilişkin önceki haftanın verisi ise 210 binden 212 bine revize edildi.

GCM Yatırım Banner

Geçen hafta itibarıyla dört haftalık ortalama işsizlik maaşı başvuru sayısı, bir önceki haftaya kıyasla 2 bin artarak 210 bine çıktı. Önceki haftanın ortalaması 500 artışla 207 bin 500’den 208 bine revize edildi.

Nisan Ayından Bu Yana En Yüksek Değer

Süregelen işsizlik maaşı başvuru sayısı 21 Ekim ile biten haftada 35 bin kişi artarak 1 milyon 818 bine ulaştı. Böylelikle Nisan ayından bu yana en yüksek değer kaydedilmiş oldu.

Başvuru sayısının 1800 seviyesinde açıklanması öngörülüyordu.

Analistler sonuçları değerlendirirken tarihsel olarak sıkı seviyelerde kalmasına rağmen, ülkede iş gücü piyasasının bir miktar yumuşama sürecinden geçtiğine dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.