Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Telekom Devi SPK’nın Uygulamasına Katılmayacak

Alcatel Lucent Teletaş Telekomünikasyon A.Ş., SPK’nın geçen yılın sonunda duyurduğu enflasyon muhasebesi uygulamasından muaf olduğunu açıkladı. Detaylar haberde;
O Telekom Devi SPK’nın Uygulamasına Katılmayacak
HABER GİRİŞ

Geçen yılın sonuna doğru gündemde kalan konu başlıklarından olan enflasyon muhasebesine dair borsada yer alan kimi şirketlerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 2023 için paylaştığı son bültende enflasyon muhasebesi uygulamasında borsaya kote şirketlerin 31 Aralık 2023 tarihi ile biten hesap dönemlerine ait yıllık finans tablolarından başlamak üzere enflasyon muhasebesi yapacağını bildirmesi üzerine bu uygulamaya geçmeyecek şirketler duyuruda bulundu.

Söz konusu şirketlerden biri de Alcatel Lucent Teletaş Telekomünikasyon A.Ş., oldu. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden enflasyon muhasebesi konusunda bilgilendirmede bulundu.

Genel merkezi Fransa’da bulunup, fonksiyonel para birimi euro olan ve yabancı para birimlerinde sipariş alan şirket, bu nedenle enflasyon muhasebesi uygulamasında bulunmayacağını bildirdi.

Açıklamada, “Buna bağlı olarak Sermaye Piyasası Kurulu’nun enflasyon muhasebesi uygulamasına dahil olan şirketler için tanıdığı ek süreyi kullanmayacaktır” denildi.

Alcatel Hisse 30.01.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

2023’ü artış eğilimiyle kapatan ve borsada ALCTL koduyla işlem gören şirket hisseleri, yılbaşından bu yana primini yüzde 44’e yakın tuttu.

GCM Yatırım Banner

Bu yıl en yüksek 114,9 TL seviyesine dokunan hisseler son günlerde yatay hareketlerini sürdürürken, bu hafta ise kazancını yüzde 2 ile sınırlı tuttu. TSİ 16.33 itibarıyla yüzde 4’e yakın yükselişte kayda geçen ALCTL, 109,7 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın