Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Şirketten Yatırımcısına Temettü Yok

Tümosan Motor ve Traktör Sanayi bugün KAP üzerinden Genel Kurul'un 2022 yılına ilişkin kar payı dağıtım kararı hakkında bildiri paylaştı. İşte detaylar;
O Şirketten Yatırımcısına Temettü Yok
HABER GİRİŞ

TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2022 yılı kâr payı dağıtımı hakkında açıklamada bulundu. KAP açıklamasında, devam eden yatırımlar ve yeni ürün geliştirme projelerine işaret edilerek 2022 yılı kârının dağıtılmayacağı açıklandı.

2022 yılı kârının şirketin, yatırımlarına Öz Kaynak Desteği ve İşletme Sermayesi olarak kullanılması teklifine Genel Kurul tarafından oy çokluğuyla karar verildiği belirtildi.

TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi, 31 Aralık 2022’de Uluslararası Finansal Raporlama Standartları’na göre hazırlanan ve Aksis Uluslararası Bağımsız Denetim A.Ş. tarafından denetlenen finansal tablolara işaret etti.

Söz konusu tablolara göre şirketin 577 milyon 446 bin 899 lira Net Dönem Kârı gerçekleştirdiği bildirilerek, devam eden yatırımlar ve yeni ürün geliştirme projelerinin de dikkate alınarak 2022 yılı kârının dağıtılmamasına karar verildiği vurgulandı.

Kârın, yatırımlara Özkaynak Desteği ve İşletme Sermayesi olarak kullanılacağı ve 2022’de kâr dağıtılmaması hususunun genel kurulda 72.138.513,156 kabul, 2 ret ile oy çokluğuyla kabul edildiği paylaşıldı.

Şimdi Kayıt Olun
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.