Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Şirketin Yeni Yatırımları Düşüşteki Hisseleri Canlandıracak mı?

Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde yatırımlar hakkında güncelleme açıklamasında bulundu. Detaylar haberde;
O Şirketin Yeni Yatırımları Düşüşteki Hisseleri Canlandıracak mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ekim ayının sonunda finansal tablosunu paylaşan Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret A.Ş. (JANTS), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yeni yatırımlarına ilişkin güncelleme bilgilendirmesinde bulundu.

JANTS’tan Yatırımlara İlişkin Açıklama

Paylaşılan bilançoya göre 2023 yılının üçüncü çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla net karını sadece yüzde 2 oranında artırabilen şirket, KAP bildiriminde, Umurlu Fabrika binası çatısına yapılması planlanan 2,8 MW kapasiteli güneş enerjisi yatırımının tamamlanıp devreye alındığını belirtti.

Ortaklar’daki mevcut bina üzerine yapılacak olan 1,2 MW kapasiteli güneş enerjisi yatırımının 2024 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanıp devreye alınacağı bilgisini verdi.

Ortaklar Organize Sanayi Bölgesi’nde 35.000 m2 kapalı alan içinde yapılan jant imalat yatırımında, fabrika binasının kaba inşaatının yüzde 85’inin tamamlandığı bildirildi.

Makine teçhizat siparişlerinin verilip hat bazında makinelerin gelmeye başladığına değinilirken fabrika deneme üretimlerinin 2024 yılının üçüncü çeyreğinde başlayacağı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Açıklamada, “30.04.2019 tarih ve 503329 sayılı yatırım teşvik belgemiz kapsamında, Umurlu üretim tesisimizdeki modernizasyon çalışmalarımız tamamlanmış olup, yatırım teşvik belgesinin tamamlanma vize işlemlerinin yapılabilmesi için 10.11.2023 tarihinde T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğüne başvuruda bulunulmuştur.” ifadesine yer verildi.

JANTS hisseleri, haftanın son işlem gününü yüzde 1,1 düşüşle 132 TL’den işlem görerek kapattı.

Jantsa Grafik
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

JANTS haftalıkta yüzde 1,2 yeşil yakarken, aylıkta yüzde 10,1 düşüş gösteriyor. Hisseler yıllık bazda ise yatırımcılarına yüzde 28,4 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.