Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Şirketin Yatırımı Hisseleri Uçurdu! Tavana Çok Yaklaştı

Hisseleri geçtiğimiz günlerde rekor seviyeye ulaşan Katılımevim, KAP üzerinden yaptığı yatırım duyurusuyla kendisine yönelik ilgiyi artırdı. İşte detaylar;
O Şirketin Yatırımı Hisseleri Uçurdu! Tavana Çok Yaklaştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’a 2023 yılında katılan Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş, 11 Temmuz’da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamayla dikkatleri üzerine çekti. Yeni yatırım duyurusu hissede güçlü bir yükselişe kapı açtı.

Şirket, yatırım planları çerçevesinde Bainbridge Gayrimenkul Ticaret isimli şirketin yüzde 70’inin satın alımı ile başlayan “Hasılat Paylaşımlı Sözleşmesi” ile devam eden çok amaçlı gayrimenkul projesinin hayata geçirileceğini açıkladığını duyurdu.

Bahsi geçen projenin açık hava konseptli AVM, konut, ofis, otel, gösteri merkezi gibi birçok alanı içinde barındıran ve şirketin gelir elde etme garantisinin olduğu kapsamlı ve büyük bir proje olduğu vurgulandı.

Yatırım kapsamında gerçekleşen önemli gelişmeler:

  • Bainbridge Gayrimenkul Ticaret isimli şirketin yüzde 70’inin satın alımının 78.519.326 dolar tutarında tamamlandığı belirtildi.
  • Şirket ile “Hasılat Paylaşımlı İnşaat Sözleşmesi”nin düzenlenerek ön protokolün niyet mektubu ile tamamlandığı ifade edildi.
  • Atış Yapı’nın işbu sözleşme ile elde edilecek proje hasılatının minimum 900 milyon dolar değerinde olacağını garanti ettiği kaydedildi.
  • Bainbrdige Gayrimenkul Ticaret isimli şirketin sermayesinin yüzde 70’ine sahip olunduğundan dolayı bu hasılat paylaşımından Katılımevim’in 273.500.000 dolar gelir elde edeceğinin garanti altına alındığı bildirildi.
  • Bursa’da Bainbridge Gayrimenkul’e ait olan 100 metrekarelik gayrimenkulün yüzde 70’ini kapsayan satın alma işlemine konu varlığın değerinin Talya Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık tarafından KDV dahil 4.838.400.000 TL olarak takdire dildiği açıklandı.

O Şirketin Yatırım Hisseleri Uçurdu! Tavana Çok YaklaştıKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

6-7 Haziran’da 13,43 TL ile halka arz olan KTLEV hisseleri, 7 Mayıs’ta 202 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmıştı. 11 Temmuz’da BIST 100’den pozitif ayrışan KTLEV saat 17.14 itibarıyla yüzde 8,1 artışla 53 TL’den işlem görüyor.

Hissede haftalık yüzde 11, aylık yüzde 21 ve yıllık yüzde 177 oranında artış görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.