Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Şirketin Halka Arzından Önce Kredisi Tavan Yaptı!

Halka arz edilmeye hazırlanan Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin kredi karnesine ilişkin açıklama geldi. Şirketin kredi notu en üst perdeden hesaplandı.
O Şirketin Halka Arzından Önce Kredisi Tavan Yaptı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

BIST 100 endeksinin 8000 puana tutunduğu günlerde borsaya yeni bir soluk kazandırmaya aday isimlerden olan Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin kredi notuna dair JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş.’den açıklama geldi. Toplam 52,5 milyon payı 7 TL’den halka arz edilecek olan şirketin kredi notu yüksek oldu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan açıklamada, JCR Eurasia tarafından yapılan değerlendirmede şirketin finansal esnekliği ve geçen yıla kıyasla bu yılın üçüncü çeyreğinde kârını artırma potansiyeline dikkat çekildi.

2022 mali yılı ve 2023 yılının 3. çeyreğinde Şeker Yatırım’ın kâr yaratma kapasitesinde iyileşme görüldüğü ve sermaye yeterliliğinin tatmin edici düzey olduğu belirtildi.

Ayrıca alacak portföyünün, hisse senedi, tahvil ve diğer enstrümanlar da göz önüne alındığında sağlıklı durumda olduğu değerlendirmesi yapıldı.

Haftaya gerçekleştirilecek olan halka arz işlemlerinden beklenen gelir akışları da hesaba katıldığında Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin kredi notu “A (tr)” olarak belirlendi. Böylece şirketin alacağı krediler için karnesi uzun vadede stabil olarak tespit edildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.