Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Şirketin 2023 Kârından Yatırımcısına Temettü Yok

MAALT, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden bugün yaptığı açıklamada 2023 yılı kârından nakit temettü dağıtılmayacağını duyurdu. Detaylar haberde;
O Şirketin 2023 Kârından Yatırımcısına Temettü Yok
HABER GİRİŞ

Marmaris Altınyunus Turistik Tesisler A.Ş. (MAALT) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Genel Kurul kâr payı dağıtımı kararı hakkında bildiri paylaştı. Şirket, 2023 yılı kârından nakit temettü dağıtılmayacağını duyurdu.

Marmaris Altınyunus, 2023 yılı kârından nakit temettü dağıtılmaması teklifinin genel kurul tarafından kabul edildiğini açıkladı.

Yönetim kurulunun 1 Mart 2024 tarihli kararı doğrultusunda Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TFRS) ve Vergi Usul Kanunu (VUK) esaslarına göre hazırlanan mali tabloların incelendiğini belirtti.

Bu kapsamda TFRS’ye göre hazırlanan finansal raporlardaki net dönem zararının 32 milyon 891 bin 137 lira olduğu, VUK kayıtlarına göreyse cari yıl net dönem kârının 179 milyon 235 bin 884,91 lira olduğu bildirildi. Ayrıca şirketin ticari geçmiş yıllar dönem zararlarınınsa 99 milyon 238,50 lira olduğuna işaret edildi.

Genel kurulda kabul edilen kararlar arasında yüzde 5 oranındaki genel kanuni yedek akçenin 2023 yılı için ayrılmaması da bulundu.

GCM Yatırım Banner

Net dönem zararı ve geçmiş yıl zararları nedeniyle dağıtılabilir dönem kârı bulunmaması üzerine, kar payı dağıtımının yapılmayacağı paylaşıldı. Ayrıca net dönem zararının geçmiş yıl zararlarına aktarılmasına karar verildiği vurgulandı.

Sermaye Piyasası mevzuatı ve Şirket Esas Sözleşmesi’ne uygun olarak yapılan bu kararla birlikte şirketin uzun vadeli stratejileri ile yatırım ve finansman politikalarının dikkate alındığına dikkat çekildi.

Bu çerçevede net dönem zararının geçmiş yıl zararlarına aktarılması ve ilgili hesapta bakiyenin bırakılması, Genel Kurul tarafından onaylanarak kabul edildi.

Yatırımcısına yıllık bazda yüzde 298,01 oranında kazanç sağlayan MAALT payları, haftalık bazda yüzde 5,15 oranında düşüş gösterdi.

Aylık yüzde 8,62 oranında değer kaybeden MAALT bugün TSİ 15.46 itibarıyla yüzde 0,25 sınırlı bir yükselişle 1205 lira oldu.

Gün içerisindeki işlemlerinde 1159-1220 lira arasında seyreden hisse, zirvesini 21 Şubat 2024’te 1513 lira ile test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın