Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Şirket Yüksek Gerilimden Besleniyor: 9 Milyon Euro Geldi

Son dönemde yüksek gerilim projelerine ağırlık veren Kontrolmatik’ten yeni bir sözleşme haberi geldi. Şirket yaklaşık 9 milyon avroluk sözleşmeye imza attı.
O Şirket Yüksek Gerilimden Besleniyor: 9 Milyon Euro Geldi
HABER GİRİŞ

Yabancı bir müşteri ile yurt dışında yüksek gerilim trafo merkezi yapımı için 12 Kasım’da 14 milyon 100 bin dolarlık sözleşmesini duyuran Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş., yeni sözleşmesine ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bildirimde bulundu.

Şirket, verbena doğal gaz kombine çevrim santrali projesi kapsamında Enka Kırklareli Elektrik Üretim A.Ş. ile yüksek gerilim gaz izoleli trafo merkezi yapımı için bugün sözleşme imzaladığını duyurdu.

Sözleşme bedelinin 8.925.000 euro olduğu ve bu tutara katma değer vergisinin (KDV) dahil edilmediği belirtildi.

Yüksek gerilim projelerine yönelik sözleşmeleriyle bilançosunu yukarı taşıyan şirket, Ekim ayının sonunda yurt dışında yapılacak yüksek gerilim mobil substation için 18 milyon 990 bin dolarlık anlaşmaya imza atmıştı.

Kontrolmatik Hisse 28-11-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada KONTR koduyla işlem gören şirket hisseleri, bilançoyu yukarı taşıyacak sözleşme haberlerine yeşil ışık yakmadı. Yıllık yüzde 50 getiri sağlayan hisselerde son günlerde kırmızı mumlar kendini gösterdi. Aylık yüzde 5’e yakın düşen KONTR, bugün ise değer kaybını yüzde 1’e yakın tuttu. Sene içerisinde en yüksek 351 TL seviyesini test eden hisseler TSİ 16.55 itibarıyla 261,5 TL’den kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.