Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Şirket Karlılığı Artıracak Projede Sona Gelindiğini Duyurdu

Rubenis Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimle güneş enerji santrali kurulum çalışmalarının tamamlanması hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
O Şirket Karlılığı Artıracak Projede Sona Gelindiğini Duyurdu
HABER GİRİŞ

Rubenis Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş. (RUBNS) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde güneş enerji santrali kurulum çalışmalarının tamamlanmasına ilişkin açıklamada bulunuldu.

RUBNS’ten Güneş Enerji Santrali Açıklaması

Şirket, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Çatı Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Tesisinin 3. ve 4. etaplarında kurulum çalışmalarının tamamlandığını ve elektrik üretimine başlandığını bildirdi.

Bildirimde, söz konusu yatırımın şirketin halka arz sürecinde izahnamede açıklanan yatırımlar kapsamında olduğu ve 20 Mart 2023 tarihinde kamuoyuna açıklandığı hatırlatıldı.

Mevcut fabrika binalarının tamamının çatısında güneş enerjisinden istifade edilmekte olduğu belirtilirken son etapların da tamamlanmasıyla birlikte 10 MW kurulu güce ulaşılmış olunduğu bilgisi verildi.

Böylelikle elektrik maliyetlerinde ciddi bir düşüş yaşandığının altı çizildi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca, güneş enerji santrali projesinin tam kapasite ile devreye girmesinin karlılığa olumlu yansımasının beklendiği ifade edildi.

RUBNS Hisseleri Günü Hafif Düşüşle Tamamladı

RUBNS hisseleri, haftanın ikinci işlem gününü günlükte yüzde 0,4’lük düşüşle 26,6 TL’den kapattı.

RUBNS Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta yüzde 4,7, aylıkta yüzde 13,9 oranında kırmızı yakmış durumdayken yıllıkta ise yatırımcılarına yüzde 8,3 getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın