Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Şirket Kabuk Değiştiriyor! Hedef Fiyat 80,1 Liraya Çıktı

Garanti BBVA Yatırım'ın yayımladığı son şirket araştırma raporu, Teknosa'nın yatırımcılara sunduğu yüksek getiri potansiyelini vurguladı. İşte detaylar;
O Şirket Kabuk Değiştiriyor! Hedef Fiyat 80,1 Liraya Çıktı
HABER GİRİŞ

Garanti BBVA Yatırım tarafından bugün Teknosa (TKNSA) paylarına ilişkin şirket araştırma raporunu yayımladı. Aracı kurum, TKNSA payları için 80,1 lira hedef fiyat ve “Endeks Üstü Getiri” tavsiyesi ile önerisini başlattı.

Teknosa için “Kabuk Değiştiriyor” ifadelerini kullanan Garanti BBVA, hisse için hedef fiyatının yüzde 70 getiri potansiyeli sunduğuna işaret etti.

Araştırma raporunda şirketin dijital deneyim sunan yeni mağaza konseptine geçtiğine dikkat çekilerek, fiziksel büyümede ise verimlilik odaklı anlayışla hareket ettiği öne sürüldü.

Teknosa’nın 20 Mart’ta bilanço sonuçlarını açıklayacağını bildiren aracı kurum, enflasyon muhasebesine geçilecek olması sebebiyle 2023 yılı son çeyrek gerçekleşmelerinde tutarsızlık olacağını öngördü.

Paratic Piyasalar Teknosa Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada TKNSA koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yüzde 139,58 artış gösterdi. Aylık yüzde 26,47 oranında artıda olan hisse bugün TSİ 11.52 itibarıyla yüzde 1,95 yükselişle 48,14 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Yıl içerisinde en yüksek 55,80 lirayı gören TKNSA payları haftalık bazda ise yüzde 4,66 oranında yükseliş gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.