Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Şirket Bakanlık Teşvikini 2025’e Çekti Hisseler Yukarı Gitmedi

Kırk yıllık sektör geçmişi olan Gediz Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş., bakanlıktan aldığı yatırım teşvikini 2025 yılına kadar uzattığını duyurdu ancak hisseler kıpırdamadı.
O Şirket Bakanlık Teşvikini 2025’e Çekti Hisseler Yukarı Gitmedi
HABER GİRİŞ

Gediz Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yatırım teşvik belgesindeki süre değişimine ilişkin açıklama paylaştı. Şirketin bağlı ortaklığı bulunan Gediz Plastik Petrol Turizm Taş.San.Tic.A.Ş.’nin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan aldığı yatırım teşvikinde belge süresinin uzatıldığı kaydedildi.

Şirket açıklamasında, Gediz Plastik’in, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na geçen gün yaptığı yatırım teşvik belgesindeki süre uzatımı başvurusunun sonuçlandığı bildirildi.

Bakanlıktan gelen sonuçta yapılan başvuru talebinin dün itibarıyla olumlu sonuçlandığı ve teşvik belgesinin geçerlilik süresinin 22 Haziran 2025 tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.

Gediz Hisse 7-11-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin yatırım teşvikini 2025 yılına çektiğini duyurduğu günde hisseler (GEDZA) negatif bölgede yerini aldı. Yıllık yüzde 20 ile primini sınırlı tutan GEDZA’da, aylık yüzde 9’a yakın yükseliş yaşansa da son günlerde rüzgar tersten esti.

Haftalık yüzde 3’ün üzerinde düşüşe işaret eden hisseler, TSİ 17.04 itibarıyla bugün de aşağı yönlü ilerleyerek 21,24 TL seviyesinden kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.