Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Kripto Para için Büyük Beklenti: Yüzde 100’lük Ralli Geliyor!

Aylık kazancı yüz güldüren Avalanche ağının yerel para birimi AVAX için beklentiler büyük! Ünlü analist, kripto para için yüzde 100 artış beklentisinde! Detaylar;
O Kripto Para için Büyük Beklenti: Yüzde 100’lük Ralli Geliyor!
HABER GİRİŞ

Piyasa değeriyle en büyük 13. kripto varlık konumundaki AVAX’ın fiyatı, bu ay içinde başlayan güçlü yükseliş eğilimini koruyor. Aylık bazda yüzde 90’ın üzerinde getiri sağlayan Avalanche ağının yerel kripto para birimi, birkaç günlük yatay seyrin ardından son 24 saat içindeki fiyat hareketleriyle yeniden dikkat çekmeye başladı.

Peki, bundan sonra AVAX fiyatını neler bekliyor? Altcoin fiyatı için kritik seviye neresi? Hedef seviyeler hangileri? Ünlü kripto analisti Akash Girimath, son analizinde altcoini mercek altına aldı.

Analist, AVAX fiyatının şu anda önemli bir seviyede bulunduğunu söylerken mevcut seviyenin aşılmasının altcoin fiyatında önemli bir yükseliş dalgası yaratabileceğine, buradan reddedilmesinin ise aksine yatırımcılar için biraz maliyet yaratabileceğine dikkat çekti.

AVAX Fiyatı Yükselişe Hazır

AVAX fiyatının 25 Eylül’den 13 Kasım’a kadar olan süreçte yüzde 186’lık muazzam bir yükseliş kaydettiğini söyleyen isim, bu etkileyici yükselişin, 20,65 dolar direnç seviyesinin üzerindeki ilk haftalık mum çubuğu kapanışının gerçekleşmesini sağladığını belirtti.

Bu seviyenin, bir yıldan uzun bir süredir Avalanche boğalarının momentumunu reddederek büyük düzeltmelere yol açtığının altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Ancak son gelişmelerin AVAX yatırımcılarına umut verdiğini ve özellikle de Avalanche fiyatının 20,65 doları tekrar test edip üzerinde kalmayı başarırsa, yükseliş trendinin kalıcı olacağının sinyalini verdiğine vurgu yaptı.

Açıklamasının devamında, böyle bir durumda AVAX fiyatının, Kasım 2021 ile Eylül 2023 arasında tanık olunan yüzde 94’lük ayı piyasası rallisinin orta noktası olan 35,44 dolar bölgesini yeniden test etmek için yüzde 70‘lik hızlı bir ralliyi tetikleyebileceğini kaydetti.

Fiyat 2 Katına Çıkabilir

Rallinin daha güçlü bir yükseliş momentumuyla 35,54 doların üzerinde devam edip bu kez 40 dolar bölgesindeki psikolojik direnç seviyesinin hedef yapılmasıyla yüzde 100‘lük bir ralli hareketinin gündeme gelebileceğini sözlerine ekledi.

AVAX Fiyat Grafiği
Kaynak: TradingView

Girimath, tüm bu yükseliş senaryosunun yanı sıra kripto pazarındaki belirsizliklerin de etkisiyle oluşabilecek olası düşüş senaryosundan da bahsetti.

AVAX fiyatı için yükseliş görünümü daha mantıklı olsa da, haftalık 20,65 dolar destek seviyesi civarında bir kırılım veya reddedilmenin, yükseliş tezini geçersiz kılabileceği uyarısında bulundu.

Bu gelişmenin yükseliş trendini geciktirebileceğini ve 16,16 dolar bölgesindeki destek seviyesine doğru yüzde 22’lik bir düzeltmeyi tetikleyebileceğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın