Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

O Hisseye Yatırım Artık Daha Cazip Görülüyor

Ekim ayında savaşın etkisiyle tavsiyesi indirilen hisse senedine yatırım yapmanın artık daha cazip olduğu görülüyor. İşte o hisseye dair beklentiler:
O Hisseye Yatırım Artık Daha Cazip Görülüyor

Borsa İstanbul yeniden güneşli günlere dönmeye hazırlanırken, yatırım kuruluşları şirketleri yeniden gözden geçiriyor. Bilanço sezonunun ardından model portföyler güncellenip, 12 aylık hedef fiyatlar yeniden belirlenmişti. Şimdi ise hisselerin performansları göz önünde bulundurularak yeni yorumlar geliyor.

Türkiye Sigorta A.Ş. yatırım kuruluşlarının yeniden değerlendirmeye başladığı isimler arasında yer alıyor. Dün Ekim ayına ilişkin brüt prim üretimi verilerini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştı. KAP’a eklenen dosyada Türkiye Sigorta, bağımsız denetimden geçmemiş 2023 Ekim sonu toplam brüt prim üretiminin 44 milyar 244 milyon liraya ulaştığını bildirdi.

Bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 149 oranında artış gerçekleştiğini bildiren şirket, yıllık bazda en büyük değişimi yüzde 259 artışla hastalık/sağlık branşında gördü. Branşın brüt prim üretimi 2022 yılının ilk 10 ayında 637 milyon lira düzeyindeyken, 2023 yılının ilk 10 ayında 2,3 milyar liraya yaklaştı.

Yapı Kredi Yatırım tarafından bugün paylaşılan bültende Türkiye Sigorta hisselerine (TURSG) yatırım yapmanın artık daha cazip olduğu belirtildi. Yapı Kredi Yatırım şirketin Ekim ayı prim üretim sonuçlarına atıfta bulunarak, “Tüm segmentlerde yıllık büyüme, enflasyonun üzerinde ve oldukça kuvvetli” ifadesini kullandı.

TURSG Hisse Fiyatı - 21.11.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Yatırım kuruluşunun hisseler için 12 aylık hedef fiyatı 49 lira ve TUT tavsiyesi bulunuyor. 26 Ekim’de AL tavsiyesini TUT’a indiren kurum, hissenin o dönemde endeksin yaklaşık yüzde 15 gerisinde performans gösterdiğini belirtti. Şimdi ise hissenin güncel seviyesinin yatırım yapmak için daha cazip olduğunu ifade etti.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Yapı Kredi Yatırım, Türkiye Sigorta’nın 2023 karından yüzde 6 temettü verimi tahmin ettiğini de bültene ekledi.

Türkiye Sigorta hisseleri TSİ 14:57 sularında yüzde 2,05 yükselişle 36,88 lirada seyretti. Dünkü işlemleri 36,14 liradan tamamlayan hisseler, 36,64 liradan bugüne başlangıç yaptı. Açılışın ardından 35,12 liraya gerileyen hisseler, güçlü yükselişle 37,22 liraya kadar yükseldi.

TURSG kodlu hisseler haftalık bazda yüzde 11,52 oranında kazanca işaret ederken, aylık bazda yüzde 4,32 oranında kayba işaret ediyor. Yıllık bazda ise 296,41 oranında değer kazancı gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu