Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Hisse Kapış Kapış: Bir Haftada 231 Milyon TL’lik Alış!

Zirai ve tarım ilaçları üreticisi Hektaş’ın hisselerindeki hareketlilik son bir haftada hızlandı. Ünlü Menkul, hisseleri yakın takibe aldı.
O Hisse Kapış Kapış: Bir Haftada 231 Milyon TL’lik Alış!
HABER GİRİŞ

Orta Doğu’daki savaş girdabına girdikten sonra Ekim ayından itibaren düşüşleri çarpıcı olan BIST 100 endeksinde kan kaybı sürdükçe yatırımcı çıkışları hızlandı. Haftayı satış baskısıyla geçiren ve Cuma gününü yüzde 3’e yakın kayıpla kapatan endeksin verdiği sinyaller hisselerdeki düşüşleri beraberinde getirdi.

BIST 100 tarafı 8000 olan psikolojik sınırdan gün geçtikçe uzaklaşırken, Borsa İstanbul’un ucuzlayan hisseleri alım fırsatı olarak görüldü.

Kimi hisselerdeki hareketlilik ise dikkat çekici oldu. Bu hisselerden biri Hektaş Ticaret T.A.Ş. (HEKTS) olarak kayda geçti.

Ünlü Menkul müşterileri, bu hafta HEKTS hisselerinde toplamda 13,5 milyon lotu aşkın işlem gerçekleştirdi.

Alış ve satış işlemlerinin yoğun olduğu haftada HEKTS için 11.635.091 lot alım yapılırken, 1.940.263 lotluk satış yapıldı.

GCM Yatırım Banner

Ünlü Menkul, HEKTS hissesinde 9,7 milyon lota yakın net alışa imza attı. Böylece bir haftada net 231.308.398 TL’lik hisse alımı oldu.

Ünlü Menkul, alıcı tarafındayken, satıcı taraf ise Yatırım Finansman ile Bank of America olarak öne çıktı.

Kazançlarını silen HEKTS, yıllık yüzde 50’nin üzerinde kayıp yaşadı. Yatırımcısına bu hafta yüzde 3’e yakın kaybettirerek Cuma gününü 20,9 TL seviyesinden kapattı. Yıl içinde 41 liraya kadar çıkan hisseler, en düşük 20 lira seviyesinde kayda geçti.

Kaynak: Matriks

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın