Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Halka Arz Bugün Tavandan İşleme Başladı

Halka arz dalgasının son şirketlerinden biri olan Çates Elektrik bugün işlem görmeye başladı. Hisseler tavandan işleme başlayarak şaşırtmadı. İşte detaylar:
O Halka Arz Bugün Tavandan İşleme Başladı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da 2023 yılının halka arzlarla anılacağı kesinleşirken, son halka arzların performansı yatırımcının yüzünü güldürdü. Borsanın nispeten kötü denebilecek bir performans gösterdiği günlerde, diğer hisselere nazaran güçlü kazançlar sundu. Öyleki EKOS 12 günlük tavan serisiyle işlemlere başladı.

Bugün ise Çates Elektrik Üretim A.Ş. (CATES) işlem görmeye başladı. Hisseler yüzde 9,97 ile tavandan işleme açılırken, 57,15 liradan halka arz edildikten sonra 62,85 liraya ulaşmış oldu.

Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayan hisselerin halka arz büyüklüğü 1,89 milyar lira oldu. 33,1 milyon adet hisse satışı gerçekleşen halka arza planlanan dışında 3,7 kat talep geldi. Kişi başına 8 lot düşerken, bazı yatırım kuruluşları halka arza iştirak etmemişti.

Genel Müdür Hamdi Alp: Heyecanlı ve Mutluyuz

Halka arz sonuçları için bir değerlendirme yapan Genel Müdür Hamdi Alp, halka arz sayesinde ürettikleri değeri yatırımcılarla paylaşacakları için heyecanlı ve mutlu olduklarını ifade etti. Gelen yoğun talebin ardından yatırımcılardan aldıkları güç ve güvenle ülke ve sektöre sundukları katkıları daha da ileri taşımak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Alp, “Başta şirketimizin bugününe ve geleceğine güvenen yatırımcılarımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza, halka arza liderlik eden İnfo Yatırım ile birlikte görev alan aracı kurumlara ve tabii ki ÇATES’e gönül vererek, işine dört elle sarılan mesai arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum,” ifadeleriyle heyecanını paylaştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.