Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Altcoinde Düşüş Sinyali: Balinalar Varlıkları Borsalara Taşıdı

Geçen hafta kilit açılımı gerçekleştirilen Arbitrum’da balinalar 18,5 milyon dolarlık tokeni merkezi borsalara taşıdı. Ayrıntılar geliyor...
O Altcoinde Düşüş Sinyali: Balinalar Varlıkları Borsalara Taşıdı
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında yeni nesil projelerden Arbitrum’da geçen hafta 2,3 milyar dolar değerinde kilit açılımı gerçekleşmişti. Bu durum balinaların ARB’ye yönelik işlemlerinde artışa neden oldu.

Arbitrum’u elinde bulunduran bir balina grubu, Mart ayının başlarında çok sayıda kazanılmış tokenın piyasaya sürülmesinin ardından koinlerini borsalara taşıdı. Blockchain veri platformu Lookonchain, 16 Mart’ta 2,32 milyar dolarlık kazanılmış token kilidinin açılmasının ardından ARB tokenlerini borsalara taşıyan dört cüzdan daha tespit etti.

Balinaların borsalara ARB aktarımı
Kaynak: Lookonchain/X

Balinalar, dört farklı işlemde 11,34 milyon ARB tokenini Binance borsasına aktardı. Bu varlıklar transfer sırasında 18,5 milyon dolar değerindeydi. Büyük miktarlarda ARB’nin borsalara taşınması fikir ayrılıklarının çıkmasın neden oldu.

Bazı topluluk üyeler bunun düşüş işareti olmadığını öne sürerken, kimi yatırımcılar ise yükseliş ihtimalinin ortadan kalktığını düşünüyor. Balinalar geçen hafta da 58 milyon dolar değerinde ARB’yi merkezi borsalara taşımıştı.

Transferler, 2. katman blockchain projesi Arbitrum’un hak kazanma döneminden sonra 2,3 milyar dolar değerinde token yayınlamasının ardından gerçekleşti. Proje, danışmanlarına ve ekip üyelerine 673,5 milyon ARB tahsis ederken, yatırımcılara 438,25 milyon ARB tokenı ayırdı.

GCM Yatırım Banner

Kilit açılımı ile beraber ARB günler içerisinde kayıplarını artımaya başladı. Kripto para birimi yüzde 25’ten fazla kayıla 1,69 dolar seviyesine geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın