Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Altcoin için Tehlike: Yıl Bitmeden Bir Darbe Daha Yiyebilir

2022 yılında çoğu kripto para birimi büyük değer kayıplarına uğradı. En büyük darbeyi alan altcoinlerden biri olan Solana için ise yıl sonunda yine tehlike alarmı mevcut!
O Altcoin için Tehlike: Yıl Bitmeden Bir Darbe Daha Yiyebilir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2022 yılı kripto para piyasasında başta Bitcoin olmak üzere çoğu kripto para biriminin büyük değer kayıpları yaşamasına sahne oldu. Özellikle yılın son bölümünde FTX ve Alameda’nın likidite krizine girmesi sektöre ciddi bir darbe daha vurdu. En büyük darbeyi yiyenlerden birisi ise hiç kuşku yok ki Solana (SOL) oldu.

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) yaklaşık yüzde 96 uzakta olan Solana yılın son günlerini yine sıkıntılı geçiriyor.

Solana Fiyatına Dair Dikkat Çekenler

Kripto para birimi, hafif boğa işaretleri görünse de şu an için bir ayı trendi momentumu içinde sıkışmış görünüyor. İşte Solana fiyatına ve grafiklerine dair dikkat çekenler:

  • Solana son 24 saattir düşüş eğiliminde seyrediyor.
  • Teknik göstergeler büyük oranda düşüşün devam edeceğini gösteriyor.
  • Düşüş momentumu 4 saatlik fiyat tablosunu da ele geçirmiş durumda.

SOL Fiyatı Nereye Gidecek?

SOL fiyatı, üst üste altı günlük kırmızı mumun ardından bugünü de kırmızı görünümlü geçiriyor. SOL/USD önceki haftaya kıyasla 12.40 dolardan 11.30 dolara düştü. Ancak birkaç gün içinde boğalar bazı sinyaller vererek fiyatı 11.48 dolara çıkardı. SOL/USD şu an için ise düşüş eğilimi gösteriyor.

Kripto para son bir gün içinde istikrarlı bir şekilde düşüyor. Düşüş momentumu, fiyat seviyesinin ilk etapta 11.22 dolara düşmesine neden oldu. Ayıların SOL pazarındaki hakimiyeti nedeniyle, fiyattaki düşüş devam etti. Haber yazımı itibarıyla fiyat, son 24 saat içinde yüzde 3’ün üzerinde düşüşle 10.92 dolar seviyesinde işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Ayılar, mevcut düşüş trendi nedeniyle SOL’un fiyatını 11.9 dolar ve 11.46 dolarlık iki destek seviyesinin altına düşürmeyi başardılar.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Solana’nın 24 saatlik işlem hacminin yüzde 58.47 artarak 175,011,267 dolara yükselmesi ve toplam piyasa değerinin yüzde 3.61 düşerek 3,994,843,198 dolar seviyesine ulaşması, önemli piyasa oynaklığının bir işareti olarak değerlendiriliyor.

Göstergeler Ayıların Üstünlüğünü Destekliyor

MACD (hareketli ortalama yakınsama/ıraksama) göstergesi, aşağı yönlü ilave baskıya işaret ederek aşağı doğru kaydı. Düşüş momentumu sergileyen göreceli güç endeksi (RSI) de düşüş bölgesine indi. Düşüş eğilimi gösteren 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalama çizgileri de ayı piyasasına işaret ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

31.14’lük RSI değeri, SOL piyasasının satış baskısı içinde olduğunu ve mevcut yükseliş eğiliminin sona eriyor olabileceğini gösteriyor. RSI hala SMA’nın üzerinde olduğu için boğaların bir şansı olabilir.

Diğer yandan bu veriler, fiyatların düşmesini garanti etmemekte ve bunun yerine yatırımcılara daha çok piyasayı takip etmelerini tavsiye etmektedir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

SOL göstergesinin pozitif değeri düşüş momentumunda bir yükselişi, negatif değeri ise momentumda bir düşüşü işaret etmektedir. Kripto varlığın 4 saatlik fiyat grafiği, ayıların Aralık başından bu yana SOL piyasasını kontrol etmeye devam edebileceğini gösteriyor.

Bu durum, ayıların gücünü artırdığına ve fiyatların düşmeye devam edebileceğine dair bir tablo ortaya koymaktadır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.