Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Altcoin için Rekor İddiası: Benzeri Görülmemiş Yükseliş Olacak

Geniş bir yatırımcı topluluğuna sahip olan Ripple ağının yerel para birimi XRP'nin fiyatına yönelik çarpıcı tahminlere bir yenisi eklendi. Detaylar haberde;
O Altcoin için Rekor İddiası: Benzeri Görülmemiş Yükseliş Olacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto piyasasındaki hafif olumsuz eğilim, çoğu altcoin gibi Ripple ağının yerel para birimi XRP’nin fiyatını da benzer biçimde etkiliyor. Son dönemde kademeli olarak yükseliş yaşasa da birkaç gündür tekrar geri çekilme yaşayan altcoinin fiyatına ilişkin her şeye rağmen olumlu beklentiler korunuyor.

Dikkat çeken son fiyat tahmini ise kripto dünyasının fenomen isimlerinden birinden geldi. Javon Marks’a göre XRP, beklenenden daha yakın bir gelecekte tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yükselebilir!

Özellikle sosyal medyada yakından takip edilen kripto para uzmanı Marks, sosyal medya platformu X’te kripto varlığın geleceğine ilişkin cesur tahminini toplulukla paylaşarak XRP’ye yönelik iyimserliğini tekrar ortaya koydu.

Kripto uzmanına göre XRP fiyatı, benzeri görülmemiş yüksekliklere doğru çok önemli bir harekete hazır olabilir. Hatta bu hareketle birlikte altcoinin fiyatı için 200 dolarlık seviyenin ötesine geçme ihtimali bile gündeme gelebilir.

Javon'dan XRP için 200 Dolarlık Fiyat Beklentisi Grafiği
Kaynak: X / @javonTM1

Dijital varlık için bir süredir yükselen dip serisinin gözlemlendiğini söyleyen analist, buna ek olarak, XRP grafiğinde bir kırılım daha gerçekleştiğine dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

XRP’nin bu tabloya bağlı olarak çok yakında olmak üzere tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru büyük bir yükseliş hareketine tanık olabileceğini öne sürdü.

Marks’ın söylemleri şu şekilde: “XRP için 200 dolar ve ötesi mümkün olabilir. Başka bir yükselen dipler seti devam ediyor ve başka bir kırılım meydana geldi. Bu durum, yeni ATH’ye doğru büyük bir yukarı yönlü harekete yakın zaman içinde başlayabileceğimiz anlamına geliyor.”

Kripto analistinin analizi, daha önce 2018’de meydana gelen ve XRP’nin fiyatını 3,3 dolarlık mevcut ATH’sine gönderen tarihsel eğilimle uyumlu görünüyor. Token, söz konusu artıştan önce Aralık 2013’ün en yüksek seviyesi olan 0,06 dolardan düşerek düşüş eğilimi gösteren bir trend çizgisi oluşturmuştu.

XRP fiyatı, birkaç yıl boyunca bu düşüş trend çizgisinin altında kaldı ve bu zaman diliminde iki başarısız çıkış denemesi yaşandı.

2017’ye gelindiğinde ise bunu başardı. Bu kırılımın ardından yüzde 63 bin‘in üzerinde bir artışla tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 3,3 dolara yükseldi.

XRP Fiyatı Bir Süredir Dar Bir Aralıkta İşlem Görüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Mark’ın tahminleri, bu eğilimin şu anda ortaya çıktığı öngörüsüne dayanıyor.

Bazı topluluk üyeleri, analistin bu iddialı tahminini desteklerken, bazı kullanıcılar ise analistin tahmininden duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirdi. Bir X kullanıcısı, kripto varlığının temel token ekonomisi göz önüne alındığında bu beklentinin hiçbir anlam ifade etmediğini belirtti.

Piyasa değeriyle en büyük 6. kripto varlık konumundaki XRP’nin fiyatı haber yazımı itibarıyla 0,5320 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.