Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nurol GYO Şirket Nezdinde Geri Alınan Pay Kalmadığını Açıkladı

Nurol GYO bugün yapılan 1 milyondan fazla pay satışı sonrasında şirket nezdinde geri alınan pay kalmadığını duyurdu.
Nurol GYO Şirket Nezdinde Geri Alınan Pay Kalmadığını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (Nurol GYO) tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) geri alınan payların satılmasıyla ilgili açıklama metni gönderildi.

Yapılan açıklamaya göre; şirket portföyünde bulunan, önemli nitelikte işlemler düzenlemesi kapsamında geri alınmış şirket paylarından 1.023.360 adedin bugün 5,58 ile 5,67 lira fiyat aralığından Borsa İstanbul nezdindeki pay piyasasında satıldığı duyuruldu.

Bu işlemle birlikte şirketin nezdinde geri alınan pay kalmadığı ifade edildi. Bugün satışı gerçekleştirilen payların sermayeye oranı %0,33 olurken, gerçekleşen kazancın 3 milyon 496 bin 42 TL olduğu bildirildi.

Bu gelişmeler yaşanırken Nurol GYO hisseleri (NUGYO) TSİ 16:43 sularında %8,87 oranında ekside 5,65 lirada seyretti.
Nurol GYO Hisseleri %8,87 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, 14 Aralık’ta başlattığı düşüş eğilimini sürdürüyor. Dünkü işlemlerde 5,95 liradan güne başlayıp 6 lira sınırının üstüne çıktıktan sonra yeniden düşüşe geçmişti. Hisseler dünkü işlemleri 6,2 liradan tamamladıktan sonra bugüne 6,19 liradan açıldı.

Hisseler bugünkü açılışın hemen ardından 6,02 liraya kadar geriledikten sonra negatif performansını sürdürdü. Gün boyu negatif bölgede gezen hisseler, TSİ 15:40 sularında devre kesici sistemini aktif etti.

GCM Yatırım Banner

Nurol GYO hisseleri devre kesicide işlem görürken 5,58 liraya kadar gerileyerek, 24 Temmuz 2020 tarihinden bu yana görülen en düşük seviyesini kaydetmiş oldu. Hisselerde aşağı yönlü eğilimin devam etmesiyle birlikte 5,34 ve 5,10 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 6,06 ve 6,54 lirada direnç noktaları bulunuyor.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %20,05 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık %41,05 oranında gerileyen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %22,23 oranında daha düşük bir seviyeden alıcı buluyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.