Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Novogratz Bitcoin’in Yükselmesini ve ETF’lerin Onaylanmasını Bekliyor

Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz, Bitcoin’in bu yılın sonuna kadar yükselmesini bekliyor. ETF başvurularının ise onaylanacağını tahmin ediyor.
Novogratz Bitcoin’in Yükselmesini ve ETF’lerin Onaylanmasını Bekliyor
HABER GİRİŞ

Galaxy Digital Holdings’in kurucusu Mike Novogratz, Bitcoin’in bu yılın sonuna kadar yükselmesini beklediğini söyledi ve ABD’nin spot Bitcoin ETF’lerini onaylayacağını öne sürdü. Bloomberg TV’ye konuşan Novogratz, kripto para biriminin yılı daha yüksek seviyede kapacağını tahmin ederek, şu anda fiyatın 28.000 dolar ile 32.000 dolar arasında konsolide olduğunu söyledi.

Federal Rezerv’in faiz oranı artışlarının bittiğine karar verdikten sonra dijital para biriminin muhtemelen daha da ilerleyeceğini de sözlerine ekledi. Bitcoin, ABD’nin potansiyel bir spot ETF onayına ilişkin iyimserliğin etkisiyle geçen ay yüzde 18 ve bu yıl yüzde 84’e yakın getiri sağladı. Kripto para birimi yazım itibarıyla 30.400 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Novogratz, insanların çok para kazandığını ve bu nedenle arz baskısı görüldüğünü belirtti. Bitcoin ETF başvurularından onaylanan olacağını belirten Novogratz, BlackRock ve Invesco gibi şirketlerin, daha önce varlık sınıfına erişemeyen yatırımcılara Bitcoin’in geniş çapta benimsenmesini sağlayacağını söyledi.

Novogratz, bu gerçekleşirse, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve ABD hükümetinin bunun bir varlık olduğuna dair onay mührü olduğunu belirtti. Galaxy’nin yakında ABD’de listelenip listelenemeyeceği sorulduğunda Novogratz, firmasının süreçte olduğunu, ancak önlerinde uzun ve sinir bozucu bir yol bulunduğun söyledi.

Toronto’da işlem gören şirket, SEC tarafından devam eden bir incelemeye tabi olarak Delaware merkezli bir şirket olma ve ardından Nasdaq’ta listelenme planı üzerinde çalışıyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın