Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Not Artışıyla Enerjisa Enerji Gündemde!

Enerjisa Enerji tarafından gelen açıklamayla kurumsal yönetim derecelendirme notunu artırarak önemli bir kilometre taşına ulaştığı öğrenildi. Detaylar haberde;
Not Artışıyla Enerjisa Enerji Gündemde!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin önde gelen elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji’nin kurumsal yönetim derecelendirme notunu artırdı. Enerjisa Enerji’nin Kurumsal Yönetim Endeks notu 10 üzerinden 9,63 olarak belirlendi.

Değerlendirmenin Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim İlkelerine uygun olarak gerçekleştirildiği vurgulandı. Şirket yönetiminin şeffaflığı, hesap verebilirliği ve sürdürülebilirliği de değerlendirmeye alındı.

Enerjisa Enerji’nin bir önceki Kurumsal Yönetim Endeks notu 10 üzerinden 9,55 olarak belirlenmişti. Şirket açıklamasında, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim İlkelerine önemli ölçüde uyum sağladığına işaret etti.

Finansal Hedeflerini Net Olarak Yansıttı

Enerjisa Enerji Kurumsal Yönetim Endeks notunun belirlenmesi kapsamında incelenen başlıklar arasında Pay Sahipleri, Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık, Menfaat Sahipleri ve Yönetim Kurulu bulunuyor.

2018 yılında halka arz edilen Enerjisa Enerji, yatırımcılardan yoğun ilgi görerek finansal hedeflerini net bir şekilde ortaya koydu.

GCM Yatırım Banner

Düzenli olarak temettü veren şirket, tüm paydaşları ve topluma karşı sorumluluk bilinciyle hareket ederek şeffaf ve açık iletişim kurdu.

SAHA’nın yayımladığı Dünya Kurumsal Yönetim Endeks’ine göre 1’inci grup içinde yer alan Enerjisa Enerji, uluslararası kabul görmüş standartlara göre değerlendiriliyor.

Kurumsal Yönetim Kilit Önem Taşıyor

Enerjisa Enerji’nin CFO’su Dr. Philipp Ulbrich, konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ulbrich, şirketin her sene kurumsal derecelendirme notunu yukarı taşımasından gurur duyduğunu dile getirdi.

Gelecekte enerji sektöründe öncü olma vizyonu ile uyumlu bir şekilde ilerlediklerini söyleyerek, yeni enerji dünyasında daha iyi bir gelecek için kararlı adımlar atmaya devam ettiklerini bildirdi.

Ulbrich açıklamasında, “Bu noktada şirketimizin amacı açık ve net: Müşterilerimizi ve sektörleri enerjiyle buluşturmak ve gelecek nesiller için Türkiye’de daha iyi, daha temiz ve daha güvenli bir enerji geleceği sağlamak.” ifadelerini kullandı.

Söz konusu hedefe ulaşmak için çok güçlü bir kurumsal yönetimin kilit önem taşıdığına dikkat çekerek, şöyle devam etti;

“Kurumsal Yönetim Endeksi’nde aldığı 9,63 değerlendirme puanı Enerjisa Enerji’yi bir adım daha ileriye taşıdı. Hem bizi hem yatırımcılarımızı heyecanlandıran ve motive eden bu gelişmeyi daha da ileriye götürmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın