Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Nordstrom Hisseleri Düşük 3Ç21 Kazancıyla Açılış Öncesi Çakıldı

Nordstrom, 2021’in üçüncü çeyreğinde beklenti altı hisse başına kazanç açıklarken haber piyasalarda olumsuz duyarlılık yarattı.
Nordstrom Hisseleri Düşük 3Ç21 Kazancıyla Açılış Öncesi Çakıldı

Seattle merkezli lüks moda perakendecisi Nordstrom, 56 sent yönündeki beklentilerin altında 39 sent hisse başına kazanç açıkladı. 30 Ekim’de sona eren üç aylık dönemde Nordstrom, 3,64 milyar dolarlık gelir elde ederken burada beklentileri aştı.

Ancak rakam, 2019’un üçüncü çeyreğinde bildirilen 3,67 milyar dolarlık gelirin altında kaldı. Nordstrom’un hayal kırıklığı yaratan kazancı, işgücü maliyetlerinin kâr ve satışları etkilemesinden kaynaklandı.

New York Borsası’nda JWN koduyla işlem gören Nordstrom hisseleri, açılış öncesi işlemlerde yüzde 25’in üzerinde düştü.
Nordstrom Hisse %25 Düştü
KAYNAK: MarketWatch

5 günde yüzde 4,5 düşen hisseler, bir ayda yüzde 11 değerlenirken 3 ayda yüzde 15 düştü. Yılda ise yüzde 30 değer kazandı.

Nordstrom CEO’su Erik Nordstrom çeyreklik raporda; “müşteri hizmetlerine, yeni ve ilgi uyandıran ürünlere, yenilikçi marka ortaklıklarına ve birbirine bağlı dijital ve fiziksel varlıklara bağlılıktan uzun süredir yararlanıyoruz” dedi.

Ancak bu güçlü yönlerden yararlanmak ve karlı bir şekilde pazar payını büyütmek için daha hızlı hareket etmeleri gerektiğini de ekledi.

Küresel tedarik zinciri zorluklarına rağmen şirket genelinde ürün marjını iyileştirmek ve müşterilere sorunsuz bir şekilde hizmet vermek için çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum