Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Nissan Motor’un Yıldızı Parlak: Kârı 4 Kat Arttı

Yokohama merkezli otomotiv devi, 2023 mali yarı yılındaki bilançosunu açıkladı. Firma, geçen yıl elde ettiği kâr artış hızını bu yıl artırdı. Detaylar haberde;
Nissan Motor’un Yıldızı Parlak: Kârı 4 Kat Arttı

Japonya merkezli çok uluslu otomotiv devi Nissan Motor’dan pozitif kâr tablosuna ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. 2022 mali yılını yüzde 3 net kâr artışıyla 221,9 milyar yenden (1,65 milyar dolar) kapatan firma, bu yıl kârını 4 kata çıkardı.

Nissan Motor, Nisan-Eylül 2023 dönemi net kârını, geçen yılın aynı dönemine göre 4 kat artırarak 296,2 milyar yene (1,95 milyar dolar) yükseltti.

2023 mali yılı ilk yarısı bilançolarının yanı sıra Mart 2024’te sona erecek olan mevcut mali yıl için beklentilerini paylaşan Japon firmanın açıklamasında, satış ve işletme kârlılığına dikkat çekildi.

Buna göre söz konusu dönemde firmanın satış gelirleri yüzde 30,1 artışla 6,06 trilyon yene (39,5 milyar dolar) çıktı.

İşletme kârı ise 6 aylık dönemde iki kat artışla 336,7 milyar yene (2,22 milyar dolar) ulaştı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

2023 mali yarı yılında satış artıran pazarlar; Japonya, Avrupa ve Kuzey Amerika oldu. Nissan küresel araç satışları 2023 mali yarı yılında yüzde 3,3 artışla 1,62 milyon adede çıktı. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu